Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudok olyan munkát...

RunaDacino kérdése:

Hogyan tudok olyan munkát találni, amiböl nem lesz gond ha öszintén megmondom hogy csak 3 hónapra akarok ott lenni, mert MSc mellet nem fogom tudni csinálni ÉS nem McDonald's/Tesco?

Figyelt kérdés

Van vegyész BSc-m, C1 angol, vegyész Technikum, ismerem Pythont "scientific computing" szinten, ki ismerem magam BASH terminálokban.


Vegyész MSc-m alatt 2. félévemtöl (ez ösz) tervezem duplázni kutatócsoportjaimat - 1 db számítógépes kémia csoport, 1 db vagy NMR/FTIR/MS/XRD hangsúlyú csoport (ahogy lesz hely, felvesznek) hogy legyen tapasztalat mindkettöböl - tehát, idö diákmunkára nem nagyon lesz.


Ezzel a háttérrel szeretnék keresni valamiféle diákmunkát ezen nyárra amit nagyon nem akarok hogy McD (yaaaay, égési sérülések!) vagy Tesco (yaaay, valahogy kasszahiánnyal voltam tele középiskola mellett. Matek hangsúlyu területre specializálódok.)


Minden diákmunka amit látok vagy 1-1.5 éves elkötelezettség heti 30 órában(egyetem mellett hogy? Még ha csak 1 csoportnál is lennék 30 óra hétköznap nincs 8-17 intervallumban szabad), vagy McD/tesco/stb.


Hogyan keressek hogy találjak valami használhatót. Hazudjak a tervhosszról?



2023. márc. 21. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hazudj. Fordított esetben a cég is ugyanúgy hazudna.
2023. márc. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hogyan tudok biztonsagosan hazudni?


Azaz, hogy kesobb ne legyen belole problema ha megkerdezik hogy miert hagytam ott a ceget kovetkezo munkahelyemnel?


Tovabba, hogy hogyan kezeljem ha rakerdeznek egyetemi tervre (felevokri raeres, stb)


Nagyon nem vagyok jo hazudasba, csaladom ilyen terben meg hasztalan kerdezni mert egesz eletemben anyam munkanelkuli volt.

2023. márc. 22. 06:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell senkinek tudnia, hogy rövid távra tervezel.


Én voltam olyan helyen ahol elmondtam, hogy kb csak 2 hónapig kellene az állás, mert van már más ajánlatom. Oké nem gond, 2 hét után elküldtek, hogy nekik hosszú távra kell ember, de aztán nem is oda mentem dolgozni ahova eredetileg akartam szóval ez van…


“Azaz, hogy kesobb ne legyen belole problema ha megkerdezik hogy miert hagytam ott a ceget kovetkezo munkahelyemnel?”


Nem kell tudnia a következő cégnek, hogy ott dolgoztál.


“Tovabba, hogy hogyan kezeljem ha rakerdeznek egyetemi tervre (felevokri raeres, stb)”


Még nem döntötted el, ennyi…


Egyébként , ha diákmunkára mész akkor nem mindegy? Tisztában vannak vele, hogy nem ott fogsz megöregedni.

2023. márc. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Bárhova lehet menni diákmunkásnak pl. gyárak ahol elég heti akár 2-3 napot is menned és addig maradsz amíg akarsz, azaz amíg diák vagy... Rogyásig van az internet ilyen lehetőségekkel.
2023. márc. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!