Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Visszamennél tanítani közoktat...

Visszamennél tanítani közoktatásba, ha normálisan meg lenne fizetve a szakma?

Figyelt kérdés
Főleg olyan tanárok véleménye érdekel, akik váltottak.

2023. márc. 22. 06:57
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

A legjobb barátom 5 éve hagyta ott a közoktatást, ő úgy nyilatkozott, hogy semmi pénzért nem menne vissza.

Én még (kényszerből) pályán vagyok, de 4-5 éven belül váltást tervezek. (A gyerekem még kicsi, segítségem nincs, így iskolába járni majd csak akkor tudok, amikor ő nagyobb lesz.)

2023. márc. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

Mi számít normálisnak?

A normális fizetés 1xri emelés lenne vagy normálisan rendeznék a béreket?


A többi témában ami miatt tüntetések mennek változatlan lenne a helyzet?

2023. márc. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Diplomához mérten méltányos bér.
2023. márc. 22. 07:55
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

Tehát akkor ugyan úgy fixálva lenne és lassan megint nem érne semmit.

A többi probléma szintén nem oldódna meg.

A lejáratott tanárokat pedig továbbra is irreálisan látnák az emberek ami hatással lenne a diákok viselkedésére ami pedig az esetleges tanítást még jobban megnehezítené és megkeserítené.


Arról nem is beszélve, hogy apró jel sem lenne arra ez, hogy valami tényleges normális változás történne.


Egyébként a kormány azon van, hogy eltűnjenek a tanárok. Én legalábbis ezt látom, hogy minden ezzel kapcsolatos cselekedetük arra megy ki, hogy minél hamarabb eltüntesse a tanárokat a pályáról. Ha nem ez a céljuk akkor valamit nagyon bénán csinálnak.

Akkor pedig minek emelnék meg a fizetéseket?


Egyébként ez is a probléma. Megy a "fenyegetőzés", hogy elfognak tűnni a tanárok, de közben ők pont ezt akarják. Nem csoda, hogy nem tesznek semmit a helyzet javítása miatt.

2023. márc. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
73%
A normális fizetés a nyugati normák szerint havi 1.200.000 körül lenne. Annyiért visszamennék, amúgy nagyon nem.
2023. márc. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tehát nem :D
2023. márc. 22. 14:33
 7/9 anonim válasza:
72%

Én most fogok tanári diplomát szerezni, de eszem ágában sincs elhelyezkedni. Ha normális fizetést kapnánk talán még elgondolkoznék rajta..talán..

Nagyon komoly gondok vannak az oktatási rendszer terén is, és valahogy nem hiányzik az sem, hogy minősítgessem magam.

2023. márc. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Én nem a fizetés miatt hagytam el a pályát, és nem is amiatt nem megyek vissza. Majd amikor teljesítmény alapon (diploma szintje, elvégzett munka minősége) differenciálják a fizetéseket, akkor fogok elgondolkozni rajta, addig semmiképpen sem. Nagyon jól érzem magam a versenyszférában, ahol a fizetésem mertéke azon múlik, mennyit, és milyen minőségben dolgozok. EZT nevezik anyagi megbecsülésnek. Kifejezetten sértőnek érezném, ha a lusta, szakmailag nulla kollegám ugyanannyit keresne, mint én. AZ degradáló.
2023. ápr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az egyetemi oktatói állásomat hagytam ott a versenyszféráért, de azóta is oktatok hobbiból (nullás szerződéssel, azaz ingyen). A versenyszférában egymagam annyit keresek, mint az egész tanszék együttvéve az egyetemen.


Most már nem mennék vissza főállású oktatónak, de szívesen lennék például félállású, ha nem lenne ekkora bevétel-kiesés. Így marad az ingyenes hobbi.

2023. ápr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!