Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha az egészségügyben normális...

Ha az egészségügyben normális fizetések lennének, akkor elérhető lenne a túljelentkezés, hogy csak a jó munkaerő rugjon labdába? Mert most ugye nem ez a helyzet

Figyelt kérdés

Ezek a műtős fiúk minimálbér környékén vannak fizetve.


[link]



2023. márc. 24. 14:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sajnos az egészségügy kapacitása nem elégséges az itthoni viszonyokra. Szerintem a normális fizetések mellé másfélszzer ennyi orvos, ápoló stb kellene.
2023. márc. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%

Persze nyilván ez egy olyan terület ami csak és kizárólag a fizetésen múlik se tudás se készség nem szükséges hozzá. Nyilván azért van műtőorvosokból hiány és azért kellenek tömegével mindenhová mert könnyen kitanulható egyszerű szakma csak mindenhol alulfizetett.


Mondjuk nem tudom mit értesz normális fizetés alatt de kétségtelen hogy az árufeltöltők, gyári betanított munkások és közmunkások jelentős része agysebész és sívsebész lenne.


Látod az informatika szektorban kapható normális béreknek köszönhetően egy informatikus / szoftverfejlesztő / programozó álláshirdetést sem lehet találni évek óta...


Azért remélem a kérdést úgy tetted fel hogy semmi közöd az egészségügyhoz és nem te állítasz fel diagnózist max a betegeket tologatod...

2023. márc. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Demagóg válasz nem értékelhető
2023. márc. 24. 16:05
 4/16 anonim ***** válasza:

a válasz: nem.


vannak olyan igaz szívű dicső emberek akiknek a saját önbecsülésük fontosabb mint a pénz. bármennyit is fizetne egy alja egészségügyi munka én nem alacsonyodnék le olyan szintre hogy holmi alulképzett parasztokkal, cigányokkal vagy hajléktalanokkal szóba kelljen állnom. ha az egészségügyesek nagy része elfogadja a körülményeket mert máshoz nem értenek akkor meg minek emelni bért? így is túl sokat keresnek más munkakörben dolgozókhoz képest

2023. márc. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ez érdekes meglátás, soha nem jutott volna eszembe ez a szempont.
2023. márc. 24. 19:28
 6/16 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés 4# hez:

Te szélsőjobboldali nézeteket vallassz?

2023. márc. 24. 19:30
 7/16 anonim ***** válasza:

"Ha az egészségügyben normális fizetések lennének,"


Emelték az orvosok bérét. Észrevetted a hozzáállásukban, munkájukban az ezzel párhuzamos minőségi változást? Mert én nem. Tisztelet a kivételnek. Viszont a lelkiismeretes munka egy ilyen területen ne a fizetésen múljon már.

2023. márc. 25. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Az egészségügyben nem csak orvosok vannak.
2023. márc. 25. 11:39
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

"Az egészségügyben nem csak orvosok vannak"


Azoknak a munkája semmit nem is ér egy betegszállító, ápoló, nővér örülhet ha minimálbértől többet keres mert ezeket a munkaköröket bárki képes betölteni. Semmi profitot nem termelnek és ha egy kórháztól el megy más munkakörbe dolgozni egy ilyen alacsony szintű munkakört betöltő ember észre sem veszik a hiányát. Másrészt pedig máshová el sem tud menni mivel alkalmatlan valódi munkavégzésre épp ezért csinál a többségük ilyen bóvli munkát

2023. márc. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ugylátszik el is mennek, a hiányuk következtében pedig emberek halnak meg banális megelőzhető okok miatt. Nos én nem igy látom a helyzetet pont emiatt, mert ha a te hozzátartozódnak lenne valami baja a demotivált, túlterhelt nővérek miatt akkor nem irnád ezt. Az orvos nem adja be neki a gyógyszert mondjuk egy stroke vagy egy műtét után amikor olyan állapotban van hogy egyedül nem képes, egy orvos nem köt be neki infúziót, nem köt be neki vért, nem röntgenezi meg vagy veszi le a laborját, nem köti át a sebét ha átvérzik ezek és meg sokminden nem orvosi feladat, és nincs is vele az osztályon egész nap ergo eszre se venné. Vagyis szerintem ezek az emberek nagyon fontosak a túlélési esélyek miatt.
2023. márc. 25. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!