Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha próbaidő alatt nem vállalok...

Ha próbaidő alatt nem vállalok el egy adott munkarészt, amiről a felvételen szó sem esett, kirughatnak-e emiatt?

Figyelt kérdés

Csinálom a saját dolgomat, mellette pedig még elvállalok egy másikat is. Viszont a harmadikat már nem szererném!

Illetve ha a a kis főnök úgy véli, hogy ez a munka, amit jelenleg végzek plusz a második amit átvállalok, végezhető kevesebb óraszámban, akkor nekem van-e jogom kérvényezni, hogy 8 óra helyett akkor 6 órában végezhessem a munkát?

Illetve mivel 25 év alatti vagyok és jelenleg a bruttó bérem 331.000Ft, amihez hozzá kapom a 25 év alattiak kedvezményét, akkor ez 6 órás munkaidőben, hogyan alakulna?

Köszönöm a válaszokat!


2023. márc. 25. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
alkalmazott vagy, neked nincs jogod semmihez, csak bejárni és termelni lehetőleg minél olcsóbban és minél többet.
2023. márc. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Kérni mindent lehet. Teljesíteni nem biztos, hogy fogják. Próbaidő alatt nem kell indokolni sem a felmondást. Ha indokolják, akkor sem feltétlen azzal, ami az igazi ok.


"Illetve mivel 25 év alatti vagyok és jelenleg a bruttó bérem 331.000Ft, amihez hozzá kapom a 25 év alattiak kedvezményét, akkor ez 6 órás munkaidőben, hogyan alakulna?"


Valószínűleg 0Ft lenne. Amúgy időarányosan a 6/8-a.

2023. márc. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha átkéred magad 6 órába, azt fogja mondani, hogy azt nem lehet, meg rak még rád melót, hiszen van 2 órányi üresjáratod.
2023. márc. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármi miatt kirúghatnak próba idő alatt, nem kell megindokolniuk.
2023. márc. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Iskolapéldája vagy a motiválatlan, rossz munkaerőnek. Jó hír hogy nem kell sokáig dolgoznod a cégnél úgysem hosszabbítanak szerződést a próbaidő lejárta után ha van eszük
2023. márc. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Es ha végzettség szükséges hozzá? Jelen esetben EU pénztárosi kellene, ami nekem nincs így nem is végezhetnem a munkát anélkül
2023. márc. 25. 19:36
 7/13 A kérdező kommentje:
A munka azon részéhez, ami a kérdésben állt szükséges végzettség is, jelen esetben valuta pénztárosi, ami nekem nincs is, kötelezhet-e arra a munkáltató, hogy mindenképp ezt elvégezzem? Felvételkor erről a munkakörről szó sem esett, csak másról, amit jelen esetben is végeznem kell, és azért merült fel bennem a kérdés, hogy én kötelező vagyok-e ezt a munkakört is végezni, ha eleve a munkaszerződésemben ez fel sincs tüntetve?
2023. márc. 25. 19:52
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem kötelezhet de ettől még kirúghat mert próba idő alatt vagy.
2023. márc. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne elolvasnod a szerződést, amit aláírtál. Nem az a lényeg, hogy miről volt szó az interjún, hanem, hogy milyen pozícióba vettek fel, milyen feladatkörrel
2023. márc. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Elolvastam újra, és annyi van feltüntetve, amit jelenleg is végzek..csak a napokban kiderült, hogy a hölgy, aki jelenleg ezt a munkát végzi csak (eu pénztáros), babát vár, és azt akarják, hogy én vegyem át a helyét, plusz még az eredetileg emlitett munkakörömet is ugyan úgy végezzem
2023. márc. 25. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!