Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakornokként kötelező fizetés...

Gyakornokként kötelező fizetést kapni/adni egy kórházban?

Figyelt kérdés
Ismerősöm kórházban gyakornok, nem kap fizetést, az egyetem kötelezi x hónap gyakorlatszerzésre. Nem kap egy forintot sem. Lehet hogy papiron mégis csak kp, csak nem tud róla?
2023. márc. 31. 16:43
 1/6 A kérdező kommentje:
*javitás: “csak kap”
2023. márc. 31. 16:44
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Anno a szakmai gyaknál én sem kaptam fizetést. Amúgy vannak olyan helyek amik fizetnek. Ezek szerint az egészségügy nem ilyen.
2023. márc. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Ha az összefüggő gyakorlat meghaladja a 6 hetet, akkor kötelező a pénzbeli juttatást adni (minimálbér 65%-a). Ez kijátszható úgy, hogy 6 hetes szerződéseket kötöttek.
2023. márc. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen én se kaptam semmit a 6 hetes gyakornoki munkámra. Amúgy ez nálunk úgy volt hogyha állami szektorban vállaltál gyakorlatot, akkor nem volt kötelező fizetni nekik, ha pedig versenyszférába mentél egy céghez, akkor kötelező volt fizetést adniuk.
2023. márc. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Eü. végzettségem van. Soha, egy fillért nem adtak. Ebben a szektorban ez nem így működik. Később gyakorlatvezető lettem. Akkor egyszer kaptunk némi zsebpénzt a gyakorlat vezetéséért.
2023. márc. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de amikor kötelező gyakorlatra mentem, akkor azt mondták a helyen, hogy törvényileg 160 munkáért kb 90 ezret kell fizetniük minimum.


Barátnőm más szakon van, neki semmit nem fizettek, de neki nem is "kötelező gyakorlat" volt a hivatalos megnevezés hanem valami más és ott úgy működött, hogy a diák el sem fogadhatott pénzt és az ELTÉnek kellett 25 ezer forintot az adott állami intézményben a "konzulesnek", de erről alá kellett iratni egy papírt vele, hogy lemond róla.


Ha igazat mondtak az én gyakorlati helyemen, ami gondolom igaz, hiszen nem szívesen fizetnek ki akármennyit ha csak nem kötelező, akkor feltételezem több fajta gyakorlat is létezik.

2023. márc. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!