Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire nehéz szakterület az...

Mennyire nehéz szakterület az egészségügy? 30 felett van értelme még kitanulni, ha külföld lenne a célom?

Figyelt kérdés

[link]


Olvasom milyen hatalmas hiány van belőlük és mivel 30 éves koromra csődöt mondtam az IT végzettségemmel (utóbbi 3 évben 4 helyről küldtek el) így szeretnék szakmát váltani és az egészségügyről hallom állandóan, hogy szinte lasszóval kergetik őket. Mivel okos nem vagyok (nem hiába buktam ki az IT szektorból) így a sima ápolóra gondoltam ami egy OKJ-vel hátha könnyebb lenne.


Viszont félek attól, hogy a gyenge nyelvtudásom és +30-as korom miatt külföldön már nem fognak alkalmazni ha meglesz a végzettségem. Az is elég baljós, hogy van egy krónikus betegségem (amire kapok ciklikus kezelést és járni kell kontrollra) így a terhelhetőségem nem lesz elfogadható és a rugalmatlan munkaidő miatt (ami jellemző az egészségügyre) nem fogok tudni eljárni kontrollvizsgálatokra.


Ezek ismeretében mit tudnátok nekem tanácsolni?



2023. ápr. 9. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdd el. Nem hogy 30+, de EÜ-ben még 40 felett is kapsz munkát pályakezdőként.

Én 47 vagyok, szakképzetlenként dolgozok Németben EÜ-ben, de még nekem is ajánlgatják hogy végezzek el egy szakápolói képesítést.

Részmunkaidőben is dolgozhatsz. Az Eü-ben nagy hiány van Európa nagy részében.

Nyelvtudás viszont mindenféleképp kell! Azt még most kezdd el!

2023. ápr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1: Milyen szintű tudás kell? Elég egy középfokú? Az a gond, hogy az angolból is épp hogy kiszenvedtem egy "könnyebb fajta" középfokú nyelvvizsgát, de azóta nagyon sokat felejtettem még abból is.


Németet 1 hete kezdtem el (pont a kérdésben említett célból), de nem tudom mire fogok vele jutni az angolból kiindulva.

2023. ápr. 9. 19:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az EÜ olyan terület, ahol mindig lesz munka, legalábbis addig biztos, ameddig te nyugdíjba nem mész.


Nagyon nagy az élőmunka igénye.Emiatt emberhiány van belőle mindenütt.

2023. ápr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3: És a dolgok mögé is kérdezhetek? Ha nekem krónikus betegségem van (félig-meddig tünetmentes, de ciklikus kontrollokra kell mindig mennem és a munkabírásom se akkora mint egy egészségesnek) attól még tudok helyt állni ebben a szektorban? Mennyire pörgős/stresszes ez a világ és milyen képességek kellenek hozzá? Irodában nem szeretek lenni, jobban szeretem a mozgást, de nyilván nem tudom mi várhat rám.

Illetve azt se tudom, hogyha itthon elvégzek egy OKJ-t akkor az nyugaton mit ér. Vagy egy az egyben már jó nyelvtudással lenne érdemes kimenni és ott kitanulni a szakmát?

2023. ápr. 9. 20:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtudás mindenképpen kell, én inkább a németre feküdnék rá, mivel Ausztriában és Németországban tárt karokkal várnak, a körülmények és a fizetések is mérföldekkel jobbak mint MO-n. Ápoló az stresszes meló, sokszor a betegek úgy beszélnek veled mint egy kutyával meg alapból fizikailag elég megterhelő, ráadásul emberéletekért is felelsz. Az IT is stresszes, viszont ,ha teszem azt IT-nél elrontasz valamit egy kódban, azt jó eséllyel ki tudod javítani. Ápolóként meg ha véletlenül rossz gyógyszert adsz be a betegnek, az a beteg életébe is kerülhet. Kortól függetlenül szívesen fognak alkalmazni, mivel bazinagy hiány van, megvan a papírod és holnap kezdhetsz is, az interjú kb. csak formalitás. Ez nem olyan, mint az IT field, hogy 10+ emberrel versenyzel egy pozícióért.
2023. ápr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon könnyű kitanulni a szakmát és rengeteg gyenge képességű ember dolgozik az egészségügyben. Nálam pont fordított a helyzet én orvos családból származom, elvégeztem az orvosi egyetemet majd teljesen meguntam hogy inkompetens ápolókkal, megkeseredett orvos kollégákkal és idióta páciensekkel foglalkozzak ezért váltottam IT vonalra és orvosi képfeldolgozó szoftverekre kezdtem el Machine Learning algoritmusokat fejleszteni, azóta Data Scientistként dolgozom 1000x jobb életkörülmények között, mint orvosként, nyugalomban, home officeban és magasabb bérért.


Ezt csak azért akartam elmondani mert IT szektor után megszokni az idióta pácienseket és mindenféle jött-ment kollégát nem egyszerű, de ha van türelmed hozzá akkor hajrá

2023. ápr. 10. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt csak elhivatottan lehet csinálni. Szerintem
2023. ápr. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze! 42 voltam, amikor nekiestem kulfoldon. Bevalt.
2023. ápr. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8. vagyok. Olvastam, h nem 100% a munkabirasod. En az alapkikepzes utan (az sem volt rovid ido) eppen emiatt rafekudtem a mentalis tovabbkepzesre, az nem megterhelo fizikailag.
2023. ápr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!