Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyi bruttót...

Szerintetek mennyi bruttót érdemes kérni 1 év tapasztalattal (Spring Boot) ?

Figyelt kérdés
Szóval helyet szeretnék váltani..mekkora a reális bruttó fizu? Ez nagyon eltérő Pesten és vidéken? - Pest a cél amúgy, de nálam vidék sem kizáró ok..előre is köszi Mindenkinek! Még számíthat, hogy diplomám még majd ezután lesz, még gyűröm az egyetemet (nem nappali).

2023. ápr. 18. 03:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
500-600 a jelenlegi piacon, 800-900 is kerheto volt regen, de ha ugyes vagy most is megkaphatod
2023. ápr. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

1


Azt mondod régen többet lehetett keresni vele, mint most?

2023. ápr. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Azt mondom hogy menj ki a piacra es kezdj interjuzgatni meglatod hogy mennyire pang most a piac
2023. ápr. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Pang a piac de nem a bérigényén fog múlni a dolog, 5-600 baromi kevés.
2023. ápr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért pang amúgy a piac?
2023. ápr. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

"Szóval helyet szeretnék váltani..mekkora a reális bruttó fizu?"

Ez azért elég sok mindentől függ.

Egyrészt, igen, nyilván számít, hogy milyen településről beszélünk. Én az Alföldön a semmi küzepén simán hallottam még 300-400 bruttókat, ami baromi kevés.

Általánosságban Bp-en vannak a legjobb fizuk, de ott is nagy a szórás. Egy gagyi kkv simán fizet keveset, viszont egy jól menő startup meg simán túl is fizet. A multik azok, amik közt nincs annyi szórás.

Másrészt, 1 év nagyon kevés eleinte, ezért számít, hogy mivel telt pontosan. Ha eleinte dokumentációkat kellett olvasnod, új technológiákkal ismerkedned, meg a kódot átnézni és mondjuk egy csináltad az időd felében, akkor nincs hasznos 1 évnyi tapasztalatod sem.

És általában amikor valaki új az adott területen, akkor az idejének jelentős részét azért nem szakmai tapasztalat szerzés teszi ki.


Ennek fényében, Bp-en, ha jól szerepelsz az interjúkon, akkor 800 ezret el tudsz kérni. HA kevésbé, akkor már inkább csak 700 ezret.

Ez vidéken szintén nagyon változó, de talán egy 500 ezret ott is kényelmesen el lehet kérni.

2023. ápr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

1 év tapasztalat alatt mit értesz? Hogy 1 éve csinálgatod otthon vagy van egy nevesebb multinál 1 éves tapasztalatod full-time juniorként?


Előző esetben örülhetsz ha a mostani hiring-freeze alatt egyáltalán kapsz visszajelzést a jelentkezésre, utóbbi esetben a cég imidzsétől függően nagyjából bruttó 800 körül, ha interjún is jól szerepelsz.

2023. ápr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek!

6, 7: tehát multinál dolgoztam 1 évet (és hát nem mondanám, hogy el volt eresztve a fizu, ez a helyzet), ebben az elején valóban volt doksi olvasás és kóddal ismerkedés, de azt gondolom ez minden normális munkahelyen egy kalkulált idő (azaz van rá valamennyi időd, hogy "beleszokj" az új helyzetbe), másrészt a dokumentáció megértése és a kódértelmezés is külön skillek, amiket el kell sajátítani, így ezek igenis értékes idők..minél több doksit olvasol és minél többet nézed más kódját, úgy egyre gyorsabban fog már menni később..tehát egy olyanhoz képest, aki soha be nem tette a lábát multihoz és ült le egy asztalhoz, annál én sokkal előrébb vagyok azt hiszem..az első néhány hetem telt el ilyenekkel amúgy, utána én is normálisan story point becslés, taskokat kaptam, sprintekben dolgoztam a többiekkel Scrum csapat részeként Agilis módszertant használva. A munkának (projektnek) egy igen szép szeletét én végeztem végül, sok munkát rám mertek bízni..persze a kódom közel sem tökéletes minőségű még 1 év után, ezt én is tudom, de kié az ennyi tapasztalattal. ;) Plusz kialakult az önállóan dolgozás képességem is, elég ha adnak egy kis útmutatást, ha elakadok, aztán a többit megoldom google-ből meg innen onnan..heti 1-2 óránál többet sosem kellett rám szánni "segítség" címszóval, a legelején sem..emellett van hobbyprojektem is, amin idáig közel 400 órát dolgoztam, és természetesen ez az 1 éven kívüli idő, ezt nem számítottam bele (ezt szerintem nem is lehet, mivel magamnak csináltam, ezt más sem számolja bele szerintem vagy igen?)

Amiket írtatok fizut amúgy nem rossz, a bruttó 800-at azért lehet még nem merném elkérni :D

2023. ápr. 18. 19:06
 9/14 A kérdező kommentje:
Egyébként én nem tartom magam zseninek meg semmi ilyen, véleményem szerint full átlagos fejlesztő vagyok, de azt a szintet is tudni kell hozni. :D És szerintem a világ legtöbb fejlesztője az "átlagos" szint, de ez tök oké meglátásom szerint...zsenikből baromi kevés van, én max. 2-vel találkoztam idáig, amire azt mondtam, hogy "azta r..dt k..va életbe hogy a f.sz.mba tudta ezt ilyen jól és ilyen gyorsan..és egyikőjük sem senior vagy medior volt, tehát erre szerintem valahol születni kell).
2023. ápr. 18. 19:11
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján én azért br 700 alatt nem mondanék. C# fejlesztőként kezdtem tavaly mérnökinfó diplomázást követően egy multinál, de a kötelező 2 hónapos szakmai gyakon és a diplomán kívül semmit nem tudtam felmutatni, mégis bruttó 650-et megadták februárban (még a háború és infláció előtt).
2023. ápr. 19. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!