Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomával, vagy anélkül...

Diplomával, vagy anélkül induljak külföldre informatikusként?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mi a véleményetek arról, hogy ha külföldön szeretnék élni/dolgozni a jövőben és informatikában szeretnék elhelyezkedni, akkor érdemesebb lenne egy egyetemet elkezdeni és lediplomázni (ez jobb esetben 4-5 év), vagy inkább feküdjek rá autodidakta módon az info egy szűkebb területére (talán 1-2 év)? 32 éves vagyok.

2023. ápr. 28. 07:52
A kérdező szavazást indított:
Szerezd meg a diplomát, majd külföld.
Tanulj autodidakta módon, majd külföld.
19 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Tapasztalat nélkül Magyarországon is nehéz elhelyezkedni nemhogy külföldön. 0km es "autodidakta" meg "bootcampes" programozóból Dunát lehet rekeszteni, és nagyon nehéz bekerülni.

Külföldön meg rájön erre az is hogy miért válasszanak egy 0kms külföldit amikor van egy csomó 0kms helyi.


Egyetem 3 év, én Bsc nél tovább nem mennék egyenlőre a helyedben. Amint lehet szerezz gyakornoki állást mert az munkatapasztalat. Ha végeztél én még csinálnék 2 év teljes állást itthon és ha utánna is külföldre akarsz menni(vagy csak külföldre dolgozni) akkor megpróbálnám.

2023. ápr. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne álmodozz, hanem kezdd el és csináld. Az megvan egyébként, hogy egyetem alatt miből fogsz megélni?
2023. ápr. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a legjobb ha elvégzel egy egyetemet, majd egy olyan multinál lehúzol 2-3 évet, aminek van neve.


Pl.: Nokia, Morgan Stanley, Ericsson stb...


Ezeknél amúgy pont nem jó dolgozni és könnyű bejutni, de legalább ismertek és multik.


Így könnyebb lesz külföldön érvényesülnöd.

2023. ápr. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Egyetértek az elsővel. Tapasztalat nélkül kevés az esélyed.

Csináld meg a BSc-t, tanulj közben programozni, szerezz erős alapot és keress gyakornoki helyet minél hamarabb.

Gyakornoki helyet külföldön is kereshetsz akár. Volt ismerősömök aki nyár elején finnországban kezdte a gyakornokoskodást és utána engedték remoteban mert meg voltak elégedve vele. Ráadásul ez még covid elött volt amikor a remote se volt annyira standard. De azért ilyenből nem sok van.


Mi a végcél? Én Németországba akartam kimenni idén. Kaptam is ajánlatot, 75k€. Osztottam, szoroztam és pénz miatt egyáltalán nem éri meg. Bár több mint amit itthon kapok, de összességében rosszabb életkörülményre jönnék ki mint itt. Szintén emiatt jött haza egy barátom

Svájcból.

Adók magasak, lakhatás drága, közlekedés drága, stb.

2023. ápr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%

#4 hogy kaphattál ilyen szar ajánlatot Németországból? Már 2 éve is 150K körül ajánlottak ilyen cégek, mint Shopify, SeatGeek, HubSpot, Wayfair, Red Hat, Bolt stb. Top cégek meg 200K fölött.

Pályakezdő vagy, vagy csak hulladék cégekhez jelentkeztél?

2023. ápr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Végezz kint egyetemet. Egyetem miatt könnyebb kijutni, kinti diplomával könnyebb elhelyezkedni.


Ha ez nem opció, inkább itthon csinálj BSc-t, ami csak HÁROM év amúgy, nem 4-5.

2023. ápr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mi a célod. Ha csak olyan szintet tudsz elérni, mint a 4-es válaszoló, akkor ahogy írja, megfontolandó, hogy egyáltalán érdemes-e kimenned. Ha 32 évesen kezded a 0-ról, akkor minimális az esélye, hogy komoly karriert fogsz tudni építeni külföldön. De persze lehet ilyenre is példát találni.
2023. ápr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Persze, menjél külföldre, de előbb szerezd meg a diplomádat itt, Mo-on, hogy aztán máshol hasznosítsd, amit tanultál. Nagyon erkölcsös hozzáállás. Gratulálok!
2023. ápr. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Diplomaval . Külföldiekkel epp elég lesz így is versenyezni az elején, nem papirnelkuli kulfodlikent.
2023. ápr. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!