Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkaerőhiány?

Milyen munkaerőhiány?

Figyelt kérdés

Tele van a média azzal, hogy ebben az országban igenis munkaerőhiány van, főleg az IT-ban, ami nem igaz. Miért van ez? Gyári sori munkára ott vannak az importált biorobot migránsok, IT-ban szintén nincs munkaerőhiány. (tapasztalat!)

Ez miféle terelés akar lenni?



2023. ápr. 28. 16:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
88%
Mert te mit tapasztaltál?
2023. ápr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 Lilluci27 ***** válasza:
86%
Nálunk hiányzik több ccnp enterpise vagy security vagy darab center minősitessel rendelkező informatikus, minimum 3 év tapasztalattal. Küldjem a linket? Jössz?
2023. ápr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
95%
Az munkáltatói igények és a munkavállói bérigények nem találkoznak, nincs itt hiány képzett emberekből.
2023. ápr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 A kérdező kommentje:
Ez így igaz, 3-as.
2023. ápr. 28. 16:27
 5/73 NTBS ***** válasza:
23%
Igazából nincs hiány.
2023. ápr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
94%
Bár nálunk most hiring freeze van, igen sokáig kerestünk szakembereket tavaly és végül lelkes junior mellett döntöttünk, mert nem találtunk olyan szakembert aki mi kerestünk. Látom a többi csapatnál is, hogy mi megy és jelentkező bár akad sok, de jó szakember nagyon kevés.
2023. ápr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 A kérdező kommentje:

Neked is igazad van 5-ös.

Nem értem mire a nagy felhajtás a médiában, és mi az a kormány oldaláról, hogy "csak az nem dolgozik, aki nem akar". 😆

2023. ápr. 28. 16:38
 8/73 anonim ***** válasza:
90%

#2 Én kíváncsi lennék rá, elküldöd kérlek?


De hogy válaszoljak is: IT-ban, ha a keleti/északkeleti régióban laksz, vagy ha pályakezdő vagy, akkor tényleg nem nagyon lehet válogatni. Budapest ilyen szempontból sokkal jobb, ott kell állást keresni (legalábbis nekem ez a tapasztalatom, fizetésben is komolyabb ajánlatokat kaptam Budapestről, mint a Nyíregyháza-Debrecen párosban).

2023. ápr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 A kérdező kommentje:
hát igen, úgy néz ki ebből a mérnökinfó bsc-ből sori munka lesz, vagy menekülés külföldre, jól tudom én.
2023. ápr. 28. 16:59
 10/73 anonim ***** válasza:
94%
Azért túlozni sem kell, a szaktársaim legtöbbje tudott infós munkát találni itthon is. Egy IT-snek mobilisnak kell lennie (a home office lehetőségek miatt gyakran már annak sem). Ha Budapesten van munka, akkor nincs mese, költözni kell Budapestre. Ez manapság általában így működik.
2023. ápr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!