Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy volt Tescós tolvaj dolgozó...

Egy volt Tescós tolvaj dolgozó hamarabb kap munkát a kereskedelemben, mint én, aki soha nem loptam - csak azért mert főnök volt a családtagja? Miért van ez így?

Figyelt kérdés
Ennyit ér az ismeretség, hogy még erkölcsit sem kérnek tőle. Én pedig tiszta vagyok mint a hó, de mivel egyszer-kétszer felvetettem egy-két problémás dolgot és írtam panaszt a vezetőség felé, ezért kiutáltak, pedig nem tettem semmi rosszat. Ellehetetlenítették a munkám, megtorlást is alkalmaztak nem egyszer és még az elhelyezkedésemet is korlátozták. Még protekcióval sem vettek fel egy kereskedelmi üzletbe, később pedig takarítónak sem alkalmaztak egy másik boltban, pedig még azt is elvállaltam volna, csak hogy a kereskedelembe visszamehessek. Hozzáteszem: gimnáziumi érettségim, 8 éves kereskedelmi gyakorlatom és kereskedelmi tanfolyami végzettségem is van és most is kénytelen vagyok takarítóként dolgozni, mert másképp nem kapok munkát. A nagy multik ugyanis telefonos kapcsolatban vannak és leinformálnak valakit, aki kereskedelemből jön és náluk akar dolgozni. Értelmes vagyok, jól nézek ki, kedves, szimpatikus nő vagyok és szorgalmas is, a munkámmal nem volt semmi gond. Mégis én nem kapok munkát, viszont azt aki nagy értékben lopott a Tescóból dolgozóként, azt minden további nélkül alkalmazza egy másik kiskereskedelmi üzletlánc, csak azért mert a "valakije" ezt elintézte neki. Micsoda mocskosságok vannak a mai világban! Mit lehetne tenni, hogy ez megváltozzon? Komolyan kérdezem, hogy mit lehetne tenni, mert ez nagyon nincs jól! Többet is kereshetnék ettől, amit most keresek, mert csak a minimálbért kapom.

2023. ápr. 30. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Írj erről egy könyvet, hátha bejön és jól megélsz majd a jogdíjakból.
2023. ápr. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha ez igaz, amit a kérdező állít, ez tényleg felháborító! Undorító, hogy a főnökök ilyen kivételezéseket is megengednek maguknak!
2023. ápr. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

“A nagy multik ugyanis telefonos kapcsolatban vannak és leinformálnak valakit, aki kereskedelemből jön és náluk akar dolgozni.”


Nem, kozel sem fektetnek ennyi eroforrast egy erettsegivel rendelkezo jelentkezo elbiralasaba. Vezetoi poziciokban elofordul, ott van tetje is, de egy erettsegis allasert? Ugyanmar…


Ugyhogy mas ok miatt nem kapsz munkat. Ezzel lehet, hogy nehez szembenezned, de hazudni (magadnak sem) nem erdemes.

2023. ápr. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

“A nagy multik ugyanis telefonos kapcsolatban vannak és leinformálnak valakit, aki kereskedelemből jön és náluk akar dolgozni.”


Igen, egyébként ez már tényleg a paranoid skizofrénia kategória.

2023. ápr. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

" A nagy multik ugyanis telefonos kapcsolatban vannak és leinformálnak valakit, aki kereskedelemből jön és náluk akar dolgozni."

A szart. Konkurencia.


" nagy értékben lopott a Tescóból dolgozóként, azt minden további nélkül alkalmazza egy másik kiskereskedelmi üzletlánc"

Na ugye!


"kedves, szimpatikus nő vagyok"

Ez szubjektív. így csak a saját véleményedként írhatod.


A takarítás nem kereskedelem.


"Többet is kereshetnék ettől"

Mitől? Vagy hol? Vagy a jelenlegi fizetésednél?

2023. ápr. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező!


Azért, mert az élet igazságtalan?!


Vagy mert a lopós dolgozó jól be tud nyalni, míg az igazat megmondó, lelkiismeretes ember a kutyának sem kell...


Én meg azt sem értem, hogy a plázás boltban a műkarmos kiscsaj még a vevő köszönését sem fogadja, de mégis azt veszik fel eladónak, mert a főnök vagy dgja vagy azt hiszi, hogy a dekoratív eladó a jó eladó, holott úgy fordultam ki a boltból, mint a sicc és más vevők sem tolongtak.


Na, hát így megy ez!


Vennék fel az 50 éves Terike nénit, aki valszeg nem olyan dekor, de legalább ki akarna szolgálni urambocsá": tudna köszönni is..

2023. ápr. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Hát ha annyi az össz tálentumod hogy még nem loptál boltból akkor ne csodálkozz hogy nem kellettél sehova.
2023. ápr. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

De ez így van, saját szememmel láttam, hogy alkalmazzák a másik üzletben, pedig ilyen helyekre erkölcsi bizonyítvány kell. És igen, egy nagypofájú, benyalós, törleszkedő senkiházi a nő. Amíg nem lopott, addig nagy becsben tartották, mert ilyen kell ezeknek, nem a lelkiismeretes, szolíd, szabálykövető ember.

A takarítás nem kereskedelem persze, de ugyanúgy hozzáfordulnak a vásárlók a takarítónőhöz is és kérik a segítségét, ha éppen eladót nem találnak. És igen, eladóként többet kereshetnék 8 órában, mint most takarítóként, mert itt csak a minimálbért kapom. És nem kellene ilyen lealacsonyító munkát végeznem, bár itt ahol vagyok megbecsülnek, de mégis más lenne ha úgy mutatkozhatnék be valakinek, hogy eladó vagyok, mint így hogy azt kell mondanom hogy takarítónő vagyok. Pedig vannak jó képességeim amit sajnos nem tudok így kamatoztatni. Az érettségi semmi a mai világban ezzel tisztában vagyok, de sajnos szakmám nincs és ha már belefektettem 8 évet abba, hogy kitanuljam a kereskedelmet, akkor már lenne értelme ezen a területen dolgozni.

És igenis a kereskedelmi cégek kapcsolatban állnak egymással. A páromnak egy kis ideig volt problémája az alkohollal, emiatt küldték el az egyik helyről és azóta nem talál munkát a kereskedelemben. Be se hívják állásinterjúra. Pedig nyilván nem köti az orrukra, hogy mi miatt volt kénytelen a legutóbbi céget otthagynia.

Ezek tények és nem lehet vitatkozni velük.

2023. máj. 1. 07:27
 9/12 anonim ***** válasza:

“Ezek tények és nem lehet vitatkozni velük.”

Ebbol annyi teny, hogy a parodat be sem hivjak interjuzni. (Illetve az, hogy teged nem vesznek fel eladonak.)


Az, hogy vajon miert, azaz hogy mi ennek az oka, az meg a te VELEMENYED.

A teny es a velemeny nagyon nem ugyanaz. Sot, a te esetben lehet ket egymasnak teljesen ellentmondo dolog is.

2023. máj. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ok
2023. máj. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!