Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kereskedelemben, aki váltott...

Kereskedelemben, aki váltott már, de cégen belül maradt leírná mi volt a menete?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra egyik Lidl üzletből másikba ment át dolgozni pl.: költözés miatt vagy mert nem tudott beilleszkedni stb., de lehet Spar, Aldi is. Nyilván HR megkérdezése lenne a kézenfekvő csak éppen az sem jó ha ő jelzi jelenlegi főnöknek ezt fontolgatja a dolgozó nem? Ezért szeretném tudni, hogy váltottatok, hiszen ilyenkor nincs felmondás "újra belépés" ( trollokat csak simán ignorálom a valós tapasztalatok érdekelnek és azokat előre is köszönöm!).

2023. ápr. 30. 15:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 3 üzletben dolgoztam eddig ugyanannál a multinál. Elsőnél 8 hónapot voltam ahonnan áthelyeztek másikba (ez nem az én kérésem volt); ott csupán 2 hónapot voltam, mert hirtelen jött egy lehetőség hogy felköltözhessek a páromhoz egy másik városba. Kb. egy hónappal a költözés előtt szóltam az üzletvezetőnek, egyáltalán nem akadt fenn rajta, megkérdezte mikortól tudnék ott kezdeni, meg hova szeretnék menni konkrétan (nyilván azt a boltot "választottam" ami a legközelebb volt hozzám); és ő felvette a kapcsolatot azzal az üzlettel (vagyis hát a területi vezetővel, akihez tartozik). Költözést 2 nap alatt letudtam, harmadik nap már ott kezdtem...

Mindenképp az üzletvezetőnek jelezd, és ő majd továbbitja "feljebb", illetve minél előbb szólj, az 1 hónap az nagyon minimum, ha lehet inkább előbb.

Nem tudom te hol dolgozol konkrétan, de úgy vettem észre hogy nálunk nagyon rugalmasak ebben (persze gondolom konkrét vezetőtől is függ) Akárhogy is, ha el akarsz menni akkor "elengednek"; mert ez egy jobbik opció mintha felmondandanál...általában mindenhol jól jön a plusz ember/vennének fel amúgy is, tehát ez sem lehet nagyon probléma.

Nyilván az is számít, mióta vagy ott meg mennyire vagy jó munkaerő, illetve hogy mi az indokod (költöznél vagy mondjuk utálsz itt mindenkit mint a szart...de persze bármit mondhatsz igazából).

2023. máj. 8. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!