Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Belföldi kamionozás vagy...

Belföldi kamionozás vagy buszsofőr állás ?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! 13 év gyári munka után teljesen ki vagyok égve plusz a főnököm is teljesen ki készít ! Váltani akarok csak sajnos 31 éves fejjel család mellett nem tudok tovább tanulni plusz tanulmányi eredményeim sem nagyon engedik. Munka mellett szeretnék C -s jogsit lerakni és elkezdeni vagy belföldi szállítmányozást vagy buszsofőrnek csapódni. Kérem azok válaszát illetve tanácsát akik ezzel foglalkoznak/tak melyik miért jobb vagy esetleg rossz. Milyen fizetéssel és munkaidővel jár? Esetleg meglenne a jogositványom hogyan tovább ? Nem szeretnék szakmunkásképző hibájába esni h nincs gyakorlat és az ember nem kell sehová. Válaszokat köszönöm előre is !

2023. máj. 3. 16:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%

Gondolom család mellett csak is napizós munka jöhet szóba.


C+E jogsival kb havi nettó 450-et kapsz napi 10-12 óra munkával.


D jogsi, nekem a volánnál Gy-M-S megyében átlagban alapbérrel plusz túlórával plusz ü.a. megtakarítással átlagban nettó 380.000 forintot ajánlottak (lassan 1 évvel ez előtt szóval már szerintem ott 400 felett van) viszont ott emberekkel kell foglalkozni.


Döntsd el szerinted melyik a jobb.


Én nekem a kamion kb E vagy F terv a busz pedig ki van zárva.

2023. máj. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Nem véletlenül van ekkora sofőr hiány. Kismilliárd ezzel kapcsolatos kérdés van már ezen az oldalon is ezzel kapcsolatban. Keress rá.
2023. máj. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Gábor19... ***** válasza:
69%

Buszozásnak az az előnye a kamionhoz képest, hogy itt minden nap otthon alszol.

6 év gyári meló után váltottam én is a sofőrködésre, elösször pizzafutárként kezdtem, itt tetszett meg a vezetés.

Volánbusznál vagyok, jogsit a cég állta, mellette még fizut is kaptam a tanfolyam ideje alatt. Viszonylag jól fizet: 350-450 ezer forint közt ez függ az üzemanyag megtakarítástól, túlóraktól..

Viszont sokat kell érte menni. Itt nem úgy van mint a gyárba hogy 6tól 2ig taet a 8 óra munkaidő, hanem kezd az emberke hajnalba 4:30körül (sajnos a legtöbb járat nagyon korán kezd) és végez este 18-23óra közt valamikor, és a 14-19 órás műszakból elszámolnak kb 8-15 órát. Ugye a két járat közti kiállást nem egészen számolják el. De ekkor van időd várasolni, ügyeket intézni. Viszont rendes bejelentett munkahely. Nem túl megerőltető, jófej összetartó kollégák vannak és az áru is lepakolja magát a kamionnal ellentétben.

2023. máj. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%

#3

Aztán a tachográf mellett, hogy fér bele a 19 órás műszak?

2023. máj. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
#3 Ezer forintra sem jön ki az órabéred
2023. máj. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Engedd el, tapasztalat nélkül itt sem érsz majd semmit. Ez egy ilyen ország. Szerintem próbálkozz inkább külföldi munkákkal.
2023. máj. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

“az áru is lepakolja magát a kamionnal ellentétben”


Helyette visszapofázik, nyervog, összehányja/fossa magát stb. :D

2023. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%
Az a baj, hogy amég vannak olyanok mint a #3-as nem fognak megszűnni ezek az embertelen csicska melók. Ennek csak akkor lenne vége, ha már senki sem vállalná el ezeket a munkákat.
2023. máj. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
#8 ásad el magad, a magad fajta sofőr még mindig nagyobb kárt okoz a sofőrtársadalomnak, mint a #3.
2023. máj. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%

#9


Sofőrködik már a f*szom. Kiszálltam belőle, nem vagyok akkora csicska mint a #3-as

2023. máj. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!