Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy fizetésemelés mennyiben...

Egy fizetésemelés mennyiben változtatna a munkahelyváltási terveteken?

Figyelt kérdés

Kaptam fizuemelést, az új összeg elég jónak számít ezen a területen azzal a tapasztalattal, amivel rendelkezem, szerintem nem sok helyen adnának többet, sőt.

Szóval ennek örülök nagyon, de már jó ideje keresgélek állást, aminek az oka nem csak az alacsony fizu volt, hanem egyéb dolgok is (szervezetlenség, kevés visszajelzés, rugalmatlanság stb.)

Ezzel most kicsit visszaállt belém a motiváció, hogy itt maradjak, de ugyanakkor ott van az is, hogy bárhova megyek, sokkal fölé már nem lőhetek fizuban (aztán lehet, hogy de, csak én hiszem soknak), viszont sok olyan hely van, ahol szakmailag többet fejlődhetnék és jobbak a lehetőségek.

Nektek volt már ilyesmi szituáció?


2023. máj. 8. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem olyan bonyolult ez. Ha máshol is megkapod legalább ezt a bért, de jobbak az egyéb feltételek, akkor válts.

Én kevesebb pénzért biztos nem váltanék csak azok a dolgok miatt, amiket irtál.

2023. máj. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mit dolgozol? Hasonló cipőben vagyok én is.
2023. máj. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég váltottam. Mikor közöltem, hogy fel akarok mondani, akkor konkrétan megkérdezték, mennyi fizetésemelésért maradnék. Nem mentem bele a játékba, mert még ha meg is adták volna azt a pénzt (kétlem), akkor is a cég szemében már elégedetlennek számítottam volt. Nomeg nem csak a pénz miatt váltottam, hanem a fejlődési lehetőség miatt, meg voltak a cégnék kisebb-nagyobb problémák.


Szóval, ha máshol jobb a fejlődési lehetőség, akkor válts. Fizuban meg az is lehet, hogy meglepődsz. Én is így voltam. Azt hittem, ettől már sokkal többet nem kaphatok, aztán hopp: találtam egy heltet, ahol 70%-kal magasabb a bérem.

2023. máj. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Van az a pénz, amiért maradnék, de tudom, hogy a mostani munkahelyemen ezt nem kaphatom meg. Beskatulyáztak egy alacsony kategóriába, tök mindegy, mit csinálok, nem léphetek ki belőle, amíg itt dolgozom.
2023. máj. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól nagyban függ, hogy hol tartasz a karrieredben. Az első 10-15 évben jóval kevésbé fontos a pénz, inkább a tapasztalat meg az előmenetel számít. Később meg simán van olyan, hogy top pénzért érdemes nyelni a nyelni valót.
2023. máj. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor váltanék, ha máshol jobbnak tűnnek a körülmények és legalább annyi a fizu. Én is hasonló problémával "küszködök", mert ezen a területen kiemelkedő fizetést nyújt, másban nem túl jó.
2023. máj. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kiemelkedő fizetést sem lehet mindig jól megítélni, illetve a körülmények is változnak. Én pl. az ország keleti felében élek. Sokáig dolgoztam egy itteni multinak és abban a hitben voltam, hogy jó pénzt kapok. Aztán jött a Covid, felfutottak a remote munkák és váltottam egy győri céghez. Na akkor derült ki, hogy még helyi viszonylatban is piszkosul alul voltam fizetve annál a multinál.

Utána meg contractor lettem és összességében 3 év alatt az akkori fizetésemet majdnem megnégyszereztem.

2023. máj. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hays salary guide nem adott iránymutatást?
2023. máj. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amikor a multinak dolgoztam, nem ismerem még a Hays-t. És minthogy mindenhol titkosak voltak a bérek, nem igazán volt támpontom.
2023. máj. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem menne a munka a magánéletre / normális környezetben és kollégákkal lehetne dolgozni, akkor maradnék!
2023. máj. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!