Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik lenne a jobb megoldás:...

Melyik lenne a jobb megoldás: költözés vagy maradás?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal lakunk ketten, jó dolgom van a rezsibe kell beszálnom + az ebédemet rendelni szoktam, de pl. vacsora, reggeli az olyan, hogy a hűtőből a közösből csinálom. Egyébként ha valami hiányzik (mosószer, kávé, wc papír ilyesmi) azt saját pénzből is megveszem.

Na most az a baj, hogy 1 év alatt dolgoztam 2 hónapot. Előtte volt egy normális, jól fizető munkám (megszűnt a projekt ahol dolgoztam országos szinten). Itt ahol élek semmi lehetőség. Csak ilyen gyári munkák vagy konyhai kisegítő, kukás, takarító, ételkiadó. Bár már udvaros munkára is inkább megváltozott munkaképességűeket keresnek. Aki dolgozni akar és normális érdemi munkát végezni (nem olyat amit egy gép is megtudna) az már rég nincs itt.


Amúgy elvagyok itt, csak feléltem a tartalékaimat. Úgyhogy jó lenne egy biztonsági háló. Nincs felelősségem, nincs család, gyerek. Most az a nagy kérdés, hogy most itt vagyok nullán. De ha egy másik helyen csak annyi lenne, hogy Bér - Megélhetési költség rezsivel meg minden sz*rral együtt = 0, akkor ugyanott vagyok. Ha költöttem a pénzt eljártam bulizni, ezt az vettem akkor is egy 150.000-ret félre tudtam tenni. Most az rossz lenne, hogy csak azért dolgozzam, hogy egy helyben toporogjak.



2023. máj. 11. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
15%

"Na most az a baj, hogy 1 év alatt dolgoztam 2 hónapot"


Neked nem ajánlott az elköltözés mert egyértelműen lusta és munkakerülő vagy. Ahelyett hogy a maradék 10 hónapban tanultál volna valami használható skilleket (programozás, nyelv, befektetés) gondolom vártad a csodát és nem tettél semmit. Az ilyen léhűtő emberek képtelenek megszokni azt hogy dolgozni kell úgyhogy maradj.

2023. máj. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Van nyelvvizsgám azt hova tanuljam? Tudok angolul.

Programozni nem akarok, mert miért akarnék?

Nem vagyok lusta csak fontos a pénz/ befektetett energia arány

Befektetésről szoktam olvasni, meg az edzésről.

Nincs annál visszataszítóbb, mint mikor van egy gazdag ember, de nem ad magára. Pl. 120 kiló és nem izom hanem zsír. Én napi szinten sporotlok. Tápanyagbevitel, fehérjék, szénhidrátok, vitaminok hidd el sokat olvastam. Focizok is egy csapatban, egy meccset sem hagytam ki. Csak a felesleges dolgok nem érdekelnek. Sajnos a munka felesleges, mert az egyénnek "csak" pénzt ad, jó lenne adna valami presztizst is. Az előző munkám olyan volt.


A ilyen kapitalista emberek mint te azt nem érted meg, hogy kb 1 millió forint felett tök felesleges tartogatni ha én havonta 50-60 ezret költök, mi a retkes f*sznak zsigereljem ki magam? ha úgyis meghalunk?

Nem is tudom valahol volt ilyen kérdés, hogy mi az ami jó ami a múltban volt veled: én nekem az hogy sosem túlóráztam. Ha a pénztől várod a boldogságot, elég sz*r.

2023. máj. 11. 17:48
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Menj el futárnak, mert nem szereted a kötöttségeket.
2023. máj. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

50-60K-ból a minőségi kaja sem jön már ki...


Amúgy meg azért érdemes, mert ha nem kezdesz bele akármilyen önálló munkába, akkor sosem lesz jó állásod. Lehet, hogy most kapnál egy olyan állást BP-en, ami csak 400K-t fizet, amiből 200K az albérlet és a másik 200K elmegy az önálló életre, de pár éven belül megduplázod a fizetésed és a költségeid nagyjából maradnak.

Ha sosem kezdesz el egy belépő szintű állást akkor soha az életben nem fogsz annyit keresni, ami nem csak a létfenntartásra elég.


Ennyi a trükk.

2023. máj. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De hogy dupláznám meg ha nem értek semmihez? A suli sem ment, éppen csak átmentem. Az interjúkon van, hogy felvesznek mert jó a szövegem. Az eddigi helyen is csak szerencsém volt. De semmi tudás nincs mögöttem. Azért a 30 év semmit nehéz behozni. A legnagyobb baj, hogy a legtöbb munkahelyen parasztok. Pl. az előző helyen olyan volt, hogy nem tudtam mi az a gyes, gyed meg ilyenek, mondom b+ nekem nincs gyerekem honnan tudjam? Azt azok meg mondják hogy én hülye vagyok. Nincs türelem, meg empátia.
2023. máj. 11. 19:03
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha tudtál felhalmozni a dolgos ideid alatt egy fix kissé vaskosabb összeget, akkor én a helyedbe biztos nem vártam volna meg az egy évet egy olyan helyen ahol eleve tudtam hogy érdemi lehetőség nincs, hanem álltam volna neki keresni máshol és a költözést szervezni. Részint ugyanígy vagyok énis ebbe pont. Annyi különbséggel hogy én súlyos látáscsökkentként nem kellek itt sehova, anyagi alap nélkül (szoci segély meg némi fogyatékossági) meg nem nagyon tudok ugrálni. Ha lenne hozzá anyagi alapom, nyomba megtenném az is biztos. Itt irodai értelmes munka (pénzügyi számviteli könyvelés, bérszámfejtési munkaügyi, bármilyen normális irodai) nincs, vagy max a protekciós kis lánykáknak. Csak a gyári betanított összeszerelő meló folyamatos műszakokba. Oda meg se a látássérülésem nem tesz alkalmassá, se nem azért tanultam, hogy egy betanított proller legyek

Én a helyedbe mennék a normálisabb után azonnal, tuti nem gondolkoztam volna ezen ha az anyagi alapom meglett volna hozzá. Ha olyan sz*rok nálad is a lehetőségek ahogy leírtad, gondolom az nem egykét hónap alatt alakult ki hanem eleve olyan volt. Én mentem volna / mennék azonnal az ilyen helyről

2023. máj. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kulfoldi melót keresni ahol van szállás. Ha csak kajára kell költeni akkor szépen gyűlik a pénz. Par év alatt egy hazai lakás onresze osszejohet. Sajat kecoval meg mar mehetsz oda is itthon ahol több meló van. Sztem hosszú távon ez a legjobb lehetőséged, persze nem egyszerű.
2023. máj. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!