Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki honosítatta már a...

Valaki honosítatta már a magyar OKJ - s bizonyitványát Ausztriában? Tegnap beszéltem egy ezzel foglalkozó hölggyel és eléggé meglepett az összeg amit az eljárásért kért.

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

2023. máj. 17. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom a hölgy mennyit kért, de én olyan 2-300 ezres díjakat hallottam.
2023. máj. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Na és mi van az EUROPASS-al? Az nem megy?
2023. máj. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Europass, nekem pl ingyen is volt.
2023. máj. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem elég kint.
2023. máj. 17. 18:48
 5/7 anonim ***** válasza:
29%

NA akkor ott is a lehúzás meg kb mindenhol...


Hagyd a francba akkor...

2023. máj. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedve Kérdező,


ezzel a témával én is foglalkoztam, mikor még Ausztriában laktam, vegyes tapasztalataim vannak.


A diplomámat azonnal elfogadták ingyenesen, mivel EU-s rendszerű volt a diploma, de a szakmámat nekem se akarták valahogy elfogadni. Valószínűleg azért nem, mert pontosan tudják az osztrákok, hogy a magyar szakképzés az milyen, és az itteni szakképzéshez képest az övék mennyivel előrébb tart.


Láttam egyébként tananyagokat a szakmámban, hogy mit tanulnak ők, és ahhoz képest láttam, hogy mit tanultam én... hát őszintén mondom, hogy meglepő. Szakképzés terén Ausztria Európa (egyik) legjobbja.


Minimum annyit, vagy inkább többet is kell tanulniuk az osztrák szakmunkás tanulóknak, mint nálunk az érettségire.


Tehát mivel lényegében sokkal képzettebbek, ezért nem szeretik elfogadni a külföldi szakmákat. Minimum különbözeti vizsgát várnak el, vagy azt kérik, hogy végezd el ott újra az egészet.


Ha megteheted, és nyelvileg is menne számodra, akkor én az javaslom, hogy végezd el ott a szakmát újra. Valószínűleg meg fogsz lepődni, hogy mennyi (normális) ismeretanyaggal fogsz gazdagodni.


Remélem tudtam segíteni. Ha további kérdésed van írj, szívesen válaszolok!

2023. máj. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó z az EU, de minek, a végtelenhez közelít végtelen ideig...
2023. máj. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!