Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákként a megmaradt szabadság...

Diákként a megmaradt szabadságaimat kifizetik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy hotelben dolgozom duális képzés és nyári gyakorlattal összevonva. Május elejétől július végéig. Erre az időre 10 nap szabadságom van. Ha ez a 10 nap szabadság megmarad, akkor a munkáltató ezt köteles kifizetni nekem?



2023. máj. 30. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért jár 3 hónap munkára 10 nap szabadság, de akármennyi is, ha nem veszed igénybe, ki kell fizetniük, igen.
2023. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Fizetett az a 10 nap szabadság? Nekem is soknak tűnik 3 hónapra annyi.
2023. máj. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
3 hónapra 10 nap szabi, +2 táppénzes. Igen, a szabadság fizetett.
2023. máj. 30. 16:06
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
Lehet, hogy a kérdező 45 év feletti diák, 3 vagy több gyerekkel akikből az egyik fogyatékos, úgy kijön a negyedévre ~10 nap, ne ítélkezzetek!
2023. máj. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 Technikumba járó 18 éves 11. osztályos tanuló vagyok. Egy gyerekem sincs. De legaláb vicces voltál;)
2023. máj. 30. 19:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa, a diákmunka pont olyan, hogy a ledolgozott órákat szokták csak fizetni, szabadságot nem.


Biztos diákszövetkezeten keresztül vagy diákmunkán?


... mert ott úgy van, hogy a diákszövetkezettel állsz szerződésben és a cég, ahol dolgozol a diákszövetkezetnek küldi mindig a ledolgozott órák számát, amiért meg küldi a szövetkezetnek a bruttó órabéred + általában 15-20%-os extrák a diákszövetkezetnek.


Ilyen konstrukcióban nem szokott lenni fizetett szabadság. Tehát ha az adott cégnél megbeszéltétek, hogy ő ettől függetlenül kifizet nem ledolgozott órákat, akkor igazából csak vele tudod megbeszélni, hiszen ez egy szokványos dolog.


Ha meg nem diákszövetkezeten keresztül alkalmaznak órabérben, azt nem diákmunkának hívják.

2023. máj. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#5 vicces, és pontos, nem úgy mint a kérdés.
2023. máj. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Milyen módon dolgozol ott?

Diákszövetkezeten keresztül, vagy sem?

Nem mindegy ugyanis...

2023. máj. 31. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem diákszövetkezeten keresztül, de köszönöm #6 a pontos megfogalmazást.


Említettem hogy technikumba járok, turisztika szakon vagyok. Nekünk van egy úgynevezett kötelező szakmai gyakorlat (duális gyakorlat), amit összevontak a nyári gyakorlattal. Így május elejétől július végéig kötelezően egy munkahelyen kell dolgoznunk. Az én esetemben ez egy hotel.

Ez a rendszer merőben eltér, a régi képzés formáktól. A szabadságaim száma május 8-tól július 30-ig 10 munkanap. Bármennyire hihetetlen, de így van.

2023. máj. 31. 07:05
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szerződésedben rögzítve van ez a 10 fizetett nap, akkor 2 opciója van a munkáltatódnak. Vagy kiadja a 10 napot vagy ha nem tudja mindet kiadni neked, akkor az utolsó fizetéseddel ki fogja fizetni a ki nem vett napokat.
2023. jún. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!