Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy mernek a pszichológusok...

Hogy mernek a pszichológusok ilyen sok pénzt elkérni?

Figyelt kérdés

12-13 ezer Ft/óra a minimum óradíjuk. Ráadásul ez legtöbbször csak 50 perc.

Ezek szerint 160 órával milliókat is keresnek havonta.

Míg egy mérnök sokkal többet tanul még is egy gyárban gürizik 5-600 nettóért maximum.

Miért ilyen arcátlanok a pszichológusok?


2023. jún. 2. 20:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert kifizetik. Üdv a piacgazdaságban.
2023. jún. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Én 10000 fizetek a pszichologusomnak másfél órára.


És egy pszichológus munkáját nem lehet összehasonlítani egy gyári munkájával.


A pszichológus végig erősen koncentrál, figyelmes és még felelős a beteg vagy kliens életéért. Gondolj bele oda megy egy depressziós csaj és öngyilkos akár lenni, azt a pszichologusnak kezelnie kell tudni. Plusz a pszichologusnak nincs szabadideje mint gyárban hogy kimész a munkából és vége. A pszichológust naponta bombázzák e-mailben, hívogatják smsezik a sok hülye kliens akik nem ismerik a határokat.


És tényleg közhely de egy pszichológus főleg súlyos neurotikus, borderline pácienseket dolgozik akik extrán nem könnyű esetek.

2023. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az nagyon jó ár. Meg tudnád adni privátban az elérhetőségét? Nagyon sokat segítene.
2023. jún. 2. 20:32
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Gyógymasszőr is 10000 forintot kér egy órára.


Vagy egy fodrász 6000 forintot női vágásra


Te is lehetsz vállalkozó kérdező és akkor többet keresel.

2023. jún. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

3*


Sajnos nem adhatom meg, mivel nem egyezett bele a pszichologusom. De szerdán megyek hozzá és megkerdezem megadhatom e neked a telefon számát. Bp-n rendel, városligeben.

2023. jún. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Baluba ***** válasza:
92%

1) Ezek bruttó árak, ebből adózni kell.

2) Teljesen irreális azt gondolni, hogy egy pszichológus képes 160 órát vallani egy hónapban. Egyrészt nem tud ennyi órát megfelelő figyelemmel megcsinalni, másrészt nem lehet 100%-ban megtölteni a hétköznap napközbeni órákat.

2023. jún. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnak 40 órát tartani egy hónapban. Legfeljebb 4-6 órát lehet bírni, de azt sem állandóan. Részben mert dokumentálniuk, jegyzetelniük is kell az elhangzottakat, részben tanulni, továbbképzésekre járnak. Van költsége a helyiségbérletnek is. Egyébként a képzettségük egyáltalán nem olcsó: alsó hangon 8 év, mire önállóan tudnak dolgozni, ez 8 év befektetése: tandíjak, létfenntartás.

Mivel rendszerint vállalkozók, adót is fizetnek. Ennyit ér a tanult ember munkája, meg kell fizetni.

2023. jún. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért mérnöki munka és a pszichológus nem ugyan az. Én programozó vagyok egyik barátom pedig pszichológus, maradjunk annyiban hogy az én életem sokkal kényelmesebb és le a kalappal előtte.


160 óra nem reális, adminisztrálni kell, pihenni kell stb mert nem bírod épp ésszel különben az emberek problémáit végighallgatni.


,,egy mérnök sokkal többet tanul"

Nagyon nem, ahhoz hogy tudj embereket vállalni és ne csak valami iskolapszichológus legyél kell bsc+msc plusz szakosodás és PhD. A kutatás és egyebekről nem beszélve.

Proginfósként vagy gépészmérnökként bsc után simán kapsz munkát.


Plusz az adózás ami közel a bevételed felét elviszi.

2023. jún. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Te nem érted, a piac érti
2023. jún. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológusként írom.

Tavaly végeztem el az egyik módszerspecifikus képzést, ára 600 ezer forint...

Előtte a kötelező szakképzést, ami önismerettel együtt 2,5 milliómba került + havi felutazások Pestre 2 évig.


Az óradíjamból lejön az adó, a könyvelőm költsége és a szoba bérlés. Ebből élek és ebből fizetem a továbbkéozéseimet is.

Ugye nem olyan brutál nagy összeg így amit nettóba készhez kapok? :)


Ha már eljut az ember oda hogy minden szükséges képzést elvégzett és van egy saját tulajdonú helye(amin nincs hitel törlesztő sem) na akkor végre visszahozza a befektetett pénzt és időt.

2023. jún. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!