Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Maradjak-e itthon? Vagy...

Maradjak-e itthon? Vagy menjek el külföldre? Megélhetek majd úgy ahogyan én tervezem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Még csak 11.-es leszek, de már nagyon sokat gondolkodom a jövőről amit én célnak kitűztem magamnak. Dietetikus szakmát kívánok továbbtanulni. Nagyon érdekel a táplálkozástudományi ág és akkor is ezt a foglalkozást folytatnám ha embereken segíthetnék és nem is kapnék érte egy vagyont.


Ebben a döntésben nagy szerepet játszanak a pénzügyek számomra.

Kezdem ott hogy utálom a nagy bulikat, alkoholt, cigit, multi céges trendeket, cipőket, amiért a kortársaim akár a lelküket is eladják. Így már tudom több ezer forint nincs kidobta az ablakon. Inkább valami hagyományosabb, "egészségesebb" (bocsánat ha ez sértő volt) programokat folytatnék a jövőbeli baráti körömmel.


Vegán diétát kívánok majd folytatni, testépítést is szeretnék majd folytatni. Vegán protein porok se méreg drágák, növényi fehérjék se elérhetetlenek az átlag magyar számára (mondjuk vannak drágák mint pl. a chia mag ami 8-900.ft a pennyben)


Nagyon sokat imádnék olyat főzni, sütni amit hétköznapilag nem mindenki eszik.


Hosszú távú cél egy nagy utazás, de ez egy más téma már szerintem.


Ruhákat is nagyon szeretem de nem vagyok őrült, mondjuk ruhaboltokban is alig találni normálisat számomra.


Bőr, haj ápolást biztos folytatok majd


Egészséges vagyok, nincsenek gyógyszer se vitamin szükségleteim, legutóbb születésemkor voltam kórházban, évente egyszer vagyok beteg nagyon, előfordul kétszer. Azt se tudom mikor voltam normálisan orvosnál, eddig csak igazolásért mentem oda.



Életemben nem voltam még kapcsolatban és szerintem nem leszek egy ideig szóval a kérdést egyedüli elő szempontból kéne nézni.


Én szeretek sétálni, tömegközlekedésben lenni, így egy autó nem lenne cél a 20-as éveimben.


YouTube-bal tökéletesen megvagyok, angolul is tökéletesen tudok, nem kell nekem semmilyen előfizetés, netflix, stb.

Tv-t se nézem soha, Facebookon tájékozódom hírekről, vagy barátaim szólnak ha olyan helyzet van.

Mondjuk hiányzik néha a PlayStation szóval az is benne lehet a terveim közt.


Apám azt mondta a pénz sose akadály a továbbtanulásomba, így mehetek önköltségesre , és dolgozhatnék külföldön. Igaz pár országban honosítani kéne majd a jövőbeli diplomám.

Amúgy átlag családból jövök , egyáltalán nem vagyok gazdag. Viszont szüleim jól spórolnak, értenek a pénzhez, keményen dolgozó emberek.



Szerintetek megtudnék-e itt élni? Megvalósulhatnak-e itt az álmaim? Vagy milyen országot ajánlotok? Azért az otthonom nehéz lenne elhagyni. :(



2023. jún. 5. 04:52
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
amúgy ha valakit érdekel, a városomban a dm-ben 1100 forint alatt voltak az Alpro növényi tejek😅 ha azt kerestek kedvező áron, bátran nézzétek meg hogy a dm-ben ugyanannyiért kapható-e. 😁
2023. jún. 5. 04:54
 2/25 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem még írni hogy az Egyéni vállalkozás érdekel engem jobban mint az állami egészségügyi szféra.
2023. jún. 5. 05:02
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

"Nagyon érdekel a táplálkozástudományi ág és akkor is ezt a foglalkozást folytatnám ha embereken segíthetnék és nem is kapnék érte egy vagyont.

Ebben a döntésben nagy szerepet játszanak a pénzügyek számomra."



Ez a két mondat erősen üti egymást....Amúgy a monológod nagy része totál értelmetlen, az élet amire vágysz ezek alapján totál átlagos.

2023. jún. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Semmit se értek abból amit leírtal
2023. jún. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Semmi olyat nem írtál ami indokolná, hogy külföldre menj. Olyat sem amiért maradni kellene

Ruhát és élelmet itthon is lehet kapni. Elhízott, beteg emberek is vannak. ...meg egészségesek is.

2023. jún. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a terved a vegetálás.
2023. jún. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi kérdező de ez így csak random szóáradat ami kijött a fejedből. Kb egyik állításod se zárja ki hogy Magyarországon élj. Persze ha külföldre akarsz menni hajrá de nekem maga a miértje nem igazából állja meg a helyét.
2023. jún. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%
Kimehetsz,de szenvedni fogsz külföldön
2023. jún. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell külföldre menni.
2023. jún. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Azok alapján amit leírtál valóban nincs értelme külföldben gondolkodni, teljesen átlagos "vágyaid" vannak. A nagy utazás alatt nem tudom mire gondolsz, de egy átlagos fizetéssel nem nagy kunszt egyedülállóként összesporolni évi 1 külföldi nyaralást modjuk 1-2 hétre.
2023. jún. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!