Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Köztisztviselői-közszolgálati...

Köztisztviselői-közszolgálati munkaviszonyban kezdő jogászként, C1 nyelvvizsgával milyen nettóra lehet szàmítani? Illetve milyenek az általànos munkatapasztalatok, mennyire gyakori az àllomànycsere pl minisztèriumoknàl stb.?

Figyelt kérdés

#jogász #közszolgálat #Köztisztviselõ #Közigazgatàs
2023. jún. 7. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Jogászként nem találod a bértáblát?
2023. jún. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem is érdekes, én igazságügyi igazgatási szakon is tsnultam közszolgálat és munkajogot. Kttv és a Kit megvan, bértáblákat is nézegtük előadáson is. Ki lehet számolgatni jogszabály és a táblázat alapján, pont annyit keresel, ahány éve vagy ott, és amilyen szorzód van végzettséged és fokozatod alapján. Az alsó és felső határ közt számolj az alsóval, attól kevesebb nem lesz.
2023. jún. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem a kérdezőt, nekem se volt sok fogalmam mikor hivatalnoknak jelentkeztem jogászként, hogy mi a helyzet, meg úgy 40 ezerrel félre is tippeltem a bérem. Szerintem amúgy nettó 300 körül lehet egy kezdő bére.

Most agrárminisztériumnál jó pár embert kitettek. Ahol én voltam önkormányzatnál ilyen jelenség gyakorlatilag nem létezett, agyhalottnak kellett lenni hogy kirúgjanak valakit.

2023. jún. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

"Ahol én voltam önkormányzatnál ilyen jelenség gyakorlatilag nem létezett, agyhalottnak kellett lenni hogy kirúgjanak valakit."


Ez melyik önkormányzat, ha szabad tudni (esetleg a vármegyét, hogy merre, ha nem akarod elárulni az önkormányzatot)? Nálunk is ìgy van vidéken, kb. ha késve jársz be rendszeresen és napközben is 2 órát elkávézgatsz, akkor se rúgnak ki. Egyszer volt egy kolléga, aki olyan szinten semmit nem csinált, hogy tényleg csak bejárt és néha elküldött egy emailt, egyébként meg éveken keresztül csak kifogásokat keresett a főnöknek, hogy ez meg az most logisztikai akadályba ütközött, ezért nincs még kész stb, ha olyan volt más megcsinálta helyette stb. Végül mikor tényleg megunták, akkor sem kirúgták, hanem áthelyezték szervezeten belül egy olyan intézményhez, ahol senkit sem zavart és elvolt. Ez kb. a semmittevők gyűjtőhelye, úgy vettem észre.

2023. jún. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4# Szfvár.
2023. jún. 12. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Olyan helyre menj ahol kormányzati szolgálati jogviszony van. Minisztérium, központi hivatalok (Tankerületek pl). A Kit.-ben a fizetésed attól függ melyik kategóriába tesznek és az illetekes vezető mennyire nagyvonalú.
2023. jún. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valóban, a kormányzati szolgálati jogviszonyban állók (kormánytisztviselők) kicsit jobb helyzetben vannak.
2023. jún. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A köztisztviselő (jogász) éhbért kap. Vannak ugyan eltérések, de csodák nincsennek.


A kormányzati szolgálati jogviszony... hát.... attól függ....


Én voltam központi közig. szervnél és minisztériumnál is.... sehol nem kellett talicskát vinni a fizetésért. De elvárások viszont vannak!!!!

Gyakorlat nélkül be se nagyon lehet jutni... ha nem elvárás a jogi szakvizsga, akkor előnyt jelent (ugyanakkor, ha úgy kerülsz oda, hogy még nincs meg és meg akarod csinálni, akkor nem támogtaják, mert nem éri meg nekik...)


A közszolgálatban azok keresnek "jobban", akiknek a munkakörükhöz kell a jogi szakvizsga.

Ha nem ez a helyzet, akkor nagyon minimális.


A kormánytisztviselői illetményalap 38.650, - ft bruttó (ez 2008 óta nem emelkedett) és ezt kell szorozni a törvényben írt szorzóval... erre jöhet valamennyi bérkiegészítés...


A nyelvvizsga-pótlék csak ott van, ahol a munkaköröd miatt kell a nyelv.


Van ismerősöm a kormányhivatalban, aki jogi végzettséggel + közigazgatási szakvizsgával + 20 év gyakorlattal nettó 290 ezret visz haza... igen, annyit!

Ez komoly, sajnos...


Szóval szívás az egész, különösen annak, aki nem tud mást csinálni csak a közszférát tudja vállani...


Úgyhogy kezdő jogász ne a közigben gondolkodjon... mert lehet, hogy a piaci szektor kezdetben nem fizet, de később lehet, hogy fog... az állami szféra ezzel szemben később sem.

2023. aug. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!