Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet kezdeni ilyen...

Mit lehet kezdeni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy céghez, ennek már sok éve. Felvettek a gyakornoki programba, együtt kezdtem valakivel. Telt múlt az idő (pontosabban 6 év), azóta mindketten itt vagyunk, jó barátság alakult ki köztünk.

Én nagyon odateszem magam, proaktív vagyok, elvállalom az előadásokat, a kapcsolattartásokat más csapatokkal, kisebb vezetői feladatokat is ellátok már. Már ki is mondta a vezetőség, hogy egyértelműen jobban értek a dolgokhoz és magasabb minőségű munkát végzek. Nem azért csinálom ezeket, mert hátsó szándékom van vele, hanem mert a plusz felelősség motivál, nem fásulok bele a munkába, és én is jobban fejlődök, próbálom a maximumot nyújtani. Ezzel szemben a "társam" jó ha a nap felét ledolgozza általában, és ez teljesen nyilvánvaló mindenkinek igazából.

Nem vágyom nagy elismerésre, mert magamtól vállaltam kvázi többet (bár nem túlóráztam soha), viszont az kicsit frusztrál, hogy a mai napig fillérre pontosan ugyanannyit keresünk mindezek ellenére. Mit lehet tenni, ha ez frusztrál, és teljesen megöli a motivációmat?


2023. jún. 7. 20:17
A kérdező szavazást indított:
Azért kaptok ugyanennyit, mert a főnök tudja, hogy megbeszélitek a fizunkat és nem akarnak feszültséget kelteni
El kell menni egy másik céghez, ahol értékelik a plusz energiát
El kell mondani a főnöknek ezeket a dolgokat
Céges policy miatt meg van kötve a főnök keze, papíron ugyanazt tudjuk, ugyanannyit kell kapnunk
7 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Voltam ilyen helyzetben. Hiába tepertem, az jutott előre, aki nyalt a főnöknek. Nekem 7 évbe telt, hogy elegem legyen és lelépjek, te ne kövesd el ezt a hibát, menj oda ahol értékelnek!
2023. jún. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem is menj oda, tedd szóvá, hogy fizetésemelést szeretnél, mert nem inflációkövető a pénzed.

Ha visszautasítanak, keress másik helyet, ahol kapsz legalább 30%-kal többet, és menj!

2023. jún. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valaki tud jól helyezkedni és jóban lenni azzal akivel jóban kell úgy hogy közben nem csinál semmit, ez szinte mindenhol így van. Ha elégedetlen vagy a helyzettel akkor felvetheted a főnöködnek, hogy úgy érzed a munkád nincs eléggé megbecsülve. Ennek vagy lesz foganatja vagy nem. Ha nem, akkor meg elmehetsz máshova, vagy a másik lehetőség, hogy sz@arsz bele az egészbe te is, és próbálod minél kevesebb erőfeszítéssel átvészelni a munkaidőt.
2023. jún. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem pont van egy ilyen munkatársam mint te, csak ő picit már túlságosan is begolyózott a témán.


Együtt kezdtünk többen is, bár juniorként de ő jó pár évvel idősebb mint pl én, meg neki pl MSc-je is van.

Az elején tetszett neki és az egójának, hogy mennyien megdícsérik. Végül annyira túlzásba vitte, hogy este 8-kor belépett email-eket írkálni/válaszolni, meg belépett vasárnap esténként dolgozni.


Végül annyira természetesnek vált mindenki számára, hogy nem veregették meg a vállát minden egyes elvégzett feladat után. Végül el kezdett azzal foglalkozni, hogy ki mennyit dolgozik, meg hogy ő egyedül annyit csinál mint mindenki más együtt véve a csapatban, mindezt ugyanazért a pénzért.


Elismerésre várt minden területen amire rálehelt. Kiharcolta hogy kerüljön be ebbe meg abba a jól hangzó squad-ba, amint engedték neki meg soha be se segített senkinek. Neki csak elismerés kellett, hogy wow, ő ezt is tudja csinálni. De közben nem csinálta.

Ha valaki megdícsérte, körbeküldte a screenshot-ot minden munkatársnak, hogy ő milyen jó.


Majd annyira bekergült, hogy elkezdett nem dolgozni, nem járt be, kamerát se kapcsolt többet meetingen, meg kivette a szabit a legforgalmasabb sprinteknél. Ami gusztustalan, mert ezzel többször hátbaszúrt pl engem is.


Hónapokon belül kezd az új munkahelyén. Ahol még nem tudják, de szinte biztos hogy ugyanezt fogja eljátszani, bárhol is dolgozzon :)


Remélem volt némi tanulság is ebben a személyes tapasztalatban, próbálj meg nem olyan lenni mint ő. Nem szabad a többieken lovagolni, hogy ki mennyit és mennyiért dolgozik, valamint nem szabad neked sem túldolgoznod magad, mert megszokják. Picit vegyél többet, nyújts annyit ami még kényelmes neked, és csak magaddal törődj, különben eljutsz oda, hogy keseredve végzed a mindennapi munkád, amir előtte még lehet hogy szerettél is.

2023. jún. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos kb 8-9/10 cég soha nem fogja értékelni ha többet/jobban dolgozol szóval felesleges törtetni ennyire.Szrj bele az egészbe és csináld meg a minimumot de ne többet vagy válts màsik munkahelyre ahol nagyobb fizetést tudsz kialkudni magadnak.
2023. jún. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!