Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondási idő alatt semmi...

Felmondási idő alatt semmi féle képpen nem lehet munkát vállalni máshol?

Figyelt kérdés
Mármint az egyértelmű számomra hogy nem tudok máshova leszerződni határozatlan idejű munkaszerződéssel. A kérdésem inkább arra irányulna, hogy napi bejelentéses vagy részmunkaidős munka se vállalható semmiféleképpen? A szerződésemben a munkaidő úgy szerepel, hogy napi 8 órában heti 40 óra. Válaszokat előre is köszönöm!

2023. jún. 9. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem napi bejelentéssel lehet, miert ne lehetne? Munkaviszony mellett is lehet.
2023. jún. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Lehet több (kettő) 8 órás állások is jogilag.

Viszont a legtöbb munkaszerzodes ezt tiltja, vagy bejelenteshez köti.


Ha nálad ez lehetséges, akkor nyugodtan.

Ha tilos, akkor inkább ne, mert még a végén beperel a jelenlegi munkáltatód

2023. jún. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk rendes munka mellett is lehetséges, csak le kell papírozni a HR-en, hogy hozzájárul a cég, nem sérti az érdekét. Szerintem máshol is így működik.
2023. jún. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

"Mármint az egyértelmű számomra hogy nem tudok máshova leszerződni határozatlan idejű munkaszerződéssel."


Nem tudom, hogy ezt honnan veszed, de ezt jogszabály nem tiltja.


Annyi teljes munkaidős állásod van egyszerre, amennyit elbírsz látni.

Ez vonatkozik a felmondási időre is.


Nekem volt, hogy 2 is volt egyszerre. 2 teljes.

Az egyik teljesben jelen kellett lenni 8 órában, a másikban nem, otthonról dolgozhattam, csak beszámolni kellett róla. Meg tudtam oldani, hogy ne fedjék a munkaidők egymást.


Ami szabály van ezzel kapcsolatban, hogy köteles vagy tájékoztatni a többes jogviszonyaidról (így hívják hivatalosan ezt) a munkáltatókat.


Ugyanis, ha az érdekét sérti a másik jogviszony (például konkurenciánál helyezkedtél el), akkor gazdasági érdekre hivatkozva megtilthatja azt.


De ha a munkaszerződésedben nincs többes jogviszonyra vonatkozó korlátozás, semmi akadálya, hogy annyi legyen egyszerre, amennyit csak akarsz.

Nem kell engedélyt kérni hozzá senkitől. Ilyen szabály nincs.

2023. jún. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sima fizikai munkásnál még bejelenteni sem szokták a cégnél.

De igen az a hivatalos módja.

Gyárban ismerek olyat aki munkaidő után megy máshova takarítani meg olyat is aki pizzafutár. Nem tiltja semmi

2023. jún. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!