Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyivel keres többet egy...

Mennyivel keres többet egy köztisztviselő, mint egy közalkalmazott?

Figyelt kérdés

Jelenleg közalakalmazott vagyok. A közalkalmazotti bértáblát ismerem. Van köztisztviselői bértábla is? Hol találom?

Minimálbért keresek ez bruttó 122.000Ft, tehát kézbe 74.920Ft-t kapok.

Ha elmennék egy másik munkahelyre, ahol köztisztviselő lennék, és az az állás nem követeli meg a főiskolai végzettséget, akkor leminősítenek?

Mennyit keres egy felsőfokú OKJ-val rendelkező köztisztviselő?

Mennyit keres egy főiskolai diplomával rendelkező köztisztviselő?

Mennyit keres egy egyetemi diplomával rendelkező köztisztviselő?


2010. okt. 22. 08:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy a fenébe keresel csak ennyit 122000 bruttóra? Én közszolgálatis vagyok és a bruttó 115000re kaptam 85000-t
2010. okt. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kéri/kapja a 15.100 Ft adójóváírást év közben. Így jön ki az az összeg.
2010. okt. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Így van! Ki az ahülye aki kéri az adójóváírást. EGy összegben több mindent lehet vele kezdeni.

De valaki a kérdésemre is válaszolna?

Köszi

2010. okt. 22. 10:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Férjem közalkalmazott, 12 éve ugyanott dolgozik, bruttó 165 ezer Ft-ot kap (kb. 110 ezer a nettó), ehhez 7000 Ft-os kajajegyet, bérletet soha nem kapott, pedig az a dolga, hogy járja a körzetét (nem rendőr!!!).

Ismerek köztisztviselőt is, a BM-ben dolgozik, ő 220 ezer Ft-ot visz haza tisztán, emellett negyedévente 30 ezer Ft-os ruhapénz (pedig olyan a munkája, hogy akár munkásgatyában is lehet egész nap), 12 ezer Ft-os kajajegy, kb. 6-7 éve dolgozik ott. Mondjuk neki főiskolai végzettsége van. Bérletet régen adtak, most megvonták, meg egy csomó mást is a cafeteriából. A kajajegy mellé Internettámogatást kap még.

De még sorolhatnám... Van olyan óvónő, aki 25 éve a szakmában van, többször lett az év dolgozója és havi 84 ezer Ft-ot kap kézhez. Hát ez a legnagyobb kib.szás! Ugyanis -még faterom bevallása szerint is_ nincs is annál keményebb meló mint gyerekkekkel, méghozzá kicsi, pelenkás, beszélni még nem, vagy alig tudó gyerekekkel foglalkozni! És nem fizetik meg őket... Oké, hogy csak napi 6 órában dolgozhatnak, de akkor is! Tényleg kemény meló, én egyszer voltam az oviban a nagyobbik lányom nyílt napján kb. 2 óra hosszat, de már abban lefáradtam, folyamatosan nyüzsögtek a gyerekek. Pedig nekem is 2 kislányom (5 és 2 évesek) van, mondjuk ők valóban az átlagnál könnyebb esetek (soha nem volt gond az alvással, viselkedéssel, nem ismerem az éjszakázás fogalmát stb.). De az óvónőket, bölcsis néniket, valamint az egészségügyben dolgozókat igenis meg kéne fizetni! Bezzeg a csókos járőr, aki egész nap furikázik és hallgatja a rádiót, ő hazaviszi a havi 180 ezret és mellé a 600 ezer juttatást, csak mert csókos.

2010. okt. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi

Tehát munkahelyfüggő...

2010. okt. 25. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!