Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Általában a munáltatók ki...

Általában a munáltatók ki szokták fizetni a ki nem vett szabadságot felmondáskor?

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Törvényben megjelölt kötelességük. Az, hogy tényelg kifizetik-e, csak a vállalkozó törvénytiszteletétől függ.
2010. okt. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Én mire észbe kaptam, addígra elírták a felmondási időre. És ez utólag derült ki, mikor már nem tehettem semmit. És ki fog pár nap szabi miatt munkaügyi bírósághoz menni, hogy én nem is voltam szabin. Úgyhogy ki kellene fizetni, de nem mindegyik tisztességes!
2010. okt. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk így év vége felé inkább kiadják a szabadságokat.

Ugye átvinni következő évre nem lehet, kifizetni nem akarják, így inkább szépen lassan mindenki kiveszi ilyenkor.

Legalábbis nálunk.

2010. okt. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Köteles, szóval igen. Szerintem akinek nem fizetnék ki, mind elmenne a munkaügyi biróságra, hiszen úgyis felmondtak neki, tehát tök mindegy, csak nyerhet...

Szóval ezért is igen.

2010. okt. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha pl felmondanék 8 hónap után azonnal hatállyal, akkor tudnám kötelezni őket, hogy a ki nem vett szabijaimat fizessék ki?(bejelentett mhely)
2010. okt. 25. 11:04
 6/11 anonim ***** válasza:

Azonnali hatállyal nem tudsz felmondani, ha lejárt a próbaidőd (ált. 3 hónap szokott lenni), akkor 1 hónap felmondási időd van. Ha közös megegyezéssel mondasz fel, akkor meg tudtok egyezni esetleg másban.

A ki nem vett szabikat ki KELL fizetnie időarányosan, tehát a 8 hónapra eső ki nem vett szabi után jár neked a bár. Pl. ha az éves szabadságod 24 nap, akkor 8 hónapra 16 nap jár. Ha kivettél 10-et, akkor 6 napot kell kifizetniük.

Ha nem teszik, igenis érdemes munkaügyi bíróságra menni, ettől beparáznak, mert úgyis vesztenének, és inkább peren kívül megegyeznek és kifizetik. Nem neked kell bizonyítani, hogy jár a pézn, hanem neki kell bizonyítani, hogy nem jár, de mivel jár, úgysem tudja, ezért inkább fizet.

2010. okt. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ui: persze attól is függ, milyen munkaszerződés írtál alá, abban ettől el lehet térni.
2010. okt. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Rendkívüli felmondással tudsz felmondani "azonnali hatállyal" de ennek igen komoly feltételei vannak és igencsak kellemetlen helyzetbe kerülhetsz, ha nem jó az indok.

A ki nem vett, időarányosan járó szabadságodat mindenképpen ki kell fizetnie a munkáltatónak, ha megszűnik a munkaviszony

2010. okt. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Rendes felmondás minta:

[link]

A rendkívülinél nincs felmondási idő, viszont meg kell indokolnod hogy miért. Az indok az valós kell hogy legyen és olyan, ami "megáll", mert egyébként neked kell fizetned a munkáltatódnak.

2010. okt. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm:-)
2010. okt. 25. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!