Miként folyik a munkahelyeken a felvételi folyamat, a multi cégek, valóban Ai-val nézetik át a pályázatokat, önéletrajzokat első körben?




válasza:



válasza:Van ahol legelső körben AI szűr. Azért nevetséges, mert így ugyanez történik, mint a weboldalak esetében a keresési találatokra optimalizálásnál, csak immár az önéletrajzodat SEO-zod, vagy eleve te is AI-al iratod meg. Így köze nem lesz az alkalmassághoz annak, hogy kit hívnak be.
Ráadádul random indiaiak több ezer helyre jelentkeznek, aki tud scripteli a jelentkezéseit, és így árasztja el minden céget az önéletrajzával, a cégek meg több ezer önéletrajzból szűrnek. Szóval hatalmas a zaj.




válasza:Ez minden cégnél másképp van.
Nálunk pl. egyetlen HR-es van rárakva az összes állásra, én nem is értem, hónapokig tart, mire valakit behívnak. Szerintem ő kézzel szűr. Viszont a managerek is látják a feltöltött életrajzokat, szóval akit érdekel, azért az nézegeti, és esetleg szól a HR-esnek, hogy kit hívjon fel.
De ahol sok életrajz érkezik, ott valószínű, hogy gép nézi át, érdemes testre szabni minden állásra az életrajzod.




válasza:



válasza:



válasza:#8
Ez a hagyományos megoldás, ez megy ki a divatból.
Minél nagyobb a cég, annál inkább keresik a modern, innovatív, gyors, olcsó megoldást. Vagyis, ne legyen szüksége a cégnek nagy HR személyzetre, ne foglalják le a kis és középvezetők munkaidejét álláspályázók körbevezetésével, tesztelésével, interjúkkal.
Sokszor még az is jellemző, csoportosan hívnak be személyes megjelenésre pályázókat, akiket egy körben gyorsan kiszűrnek tesztekkel, "pofavizittel".
Lassan a Lottó ötösnek nagyobb esélye van, mint bejutni elektronikus pályázattal nagy céghez, jó munkakörre. 😞
Jómagam ki nem állhatom az ilyen megoldásokat! Csapatunkba szintén így keresnek kollégákat, miközben eléggé speciális a munkánk. Rutkán van üresedés, csapatbővítés- Legutóbb több ezer pályázóból ötvennel vették fel a kapcsolatot, húsz főt hívtak be olyan HR-s kollégák, akiknek lövése nincs, mit dolgozunk. Az osztályvezető által megfogalmazott munkaköri leírás volt az alapja a pályázatnak. Ai szűrt első körben, majd a HR-s osztály (fogalmam nincs, milyen szakmai megnevezéssel, titulussal bírnak az ottani dolgozók).
#5-sel egyetértek, semmi köze nincs a beválogatáshoz a szakmai tudásnak, gyakorlatnak, az értelemnek, hozzáállásnak, emberi tulajdonságoknak! Csupán az számít, mennyire trendi az önéletrajz, mennyire van jól felépítve, megfogalmazva. (+ ki mekkorát tud hazudni benne)
A 20 behívott emberből egy azaz 1 nem rémült meg a speciális munka ismeretlenségétől, amikor megnézték, miként dolgozunk, hogy zajlik egy laza délelőtt. "Nem is értem, mi történik itt" - "Azt sem értem, miről beszélnek." - ilyen és hasonló mondatok hagyták el szájukat, de azért pályáztak.
Megjegyzem, a sógor, koma, pajti, cimbi viszony mai napig működik, még ezeknél a cégeknél is. A fentebb említett legutóbbi munkatárskeresésnél végül két embert vettek fel, egyik jól fekvő kollégánk haverját és egy felsővezető rokonát. Természetesen, ők a hivatalos pályázók között voltak. 😎 (előbbi képes volt betanulni, ő volt, aki nem rémült meg a 20 emberből, utóbbi nem állta meg a helyét, őt áthelyezték másik osztályra, egyéb munkakörre, tulajdonképp feljebb rugdosták "hozzá nem értő" kisfőnöknek... 🤮)
Kapcsolódó kérdések:
Nemrég voltam tájékoztatón, de erről nem esett szó. A Felvi szerint ezt a kettőt (vagyis legalább az egyiket) kötelező leadni. Ezeket kérik: önéletrajz (magyar és angol nyelven), motivációs levél (magyar és angol nyelven), jelentkezéshez kapcsolódó publikációs...
Ilyenkor elfogadják a nyomtatott példányt is? csak izgulok hogy nem fogadják el
Azt írják, hogy a szóbeli elbeszélgetésre személyesen kell magammal vinni. A felvire is fel kell töltenem vagy csak a szóbelire kell elvinnem őket?
Holnap kell bevinnem egy önéletrajzot egy munkahelyre. Takarító pozíciói állás, korábban már takarítottam, de rövid ideig voltam egy helyen. Az egyiket azért hagytam ott, mert nem tudtam beilleszkedni, a másiknál nem fizettek ki normálisan. A sulit félbehagytam,...
El kezdtem munkát keresni 2 hónapja, de sehonnan nem hívnak fel. Egy ismerősöm mondta, hogy lehet, azért, mert nincs fotóm, külföldön nem kérnek, de itthon most állítólag nagyon rossz a helyzet és mindent meg kell csinálni amit elvárnak a munkáltatók. De én utálom ha...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




