Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem értem, hogy mi a különbség...

Nem értem, hogy mi a különbség a dollár eladási, és vételára között? Kérlek részletes válaszokat írjatok!

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:

A pénzváltónak is kell a haszon!...Nem gondolod?

A vételi és eladási árfolyam különbsége, az a haszna.

2010. nov. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha eladsz egy gyengülő megbízhatatlan pénzt pl forintot és veszel belőle dollárt ami sokkal megbízhatóbb valószínűleg nem fog rohamosan csökkenni az értéke akkor ezt az előnyt meg kell fizetni vagyis többet fizetsz érte mint amennyiért forintot tudsz venni dollárból
2010. nov. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"ha eladsz egy gyengülő megbízhatatlan pénzt pl forintot..."

Az érvelés hibás, mert ugyanúgy van vételi és eladási különbség az usában is, ha az ő szuper dollárjukból akarsz forintot venni... Első válasza mindent elmond...

2010. nov. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

21:18


pontosan, az első fogalmazta meg korrekten, a második,... bölcsész :)

2010. nov. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jól írják előttem, a pénzváltó szempontjából kell nézni az ügyletet. A dollár eladási ára az az árfolyam, amennyi forintért eladják neked. A vételi árfolyam pedig az az árfolyam, amennyiért megveszi a pénzváltó tőled a dollárt.
2010. nov. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Most már minden tiszta.
2010. nov. 29. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!