Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendelkezésre állási segélyre...

Rendelkezésre állási segélyre mikor lehetek jogosult?

Figyelt kérdés

Mennyi munkanélküli nap kell hozzá?

Már kezdek itthon bedilizni, nincs munkám :S és sajnos semmi segélyt sem kapok, mert nincs 200 dolgozott napom, csak 164 :S idén végeztem a sulival, nyáron dologoztam 1 fagyizóban, de annak ugye vége, idénymunka, azóta semmi. A munkanélküli nem tud segíteni. De tudom,hogy lehet kérvényezni rendelkezésre állási támogatást az önkormányzattól, de mennyi idő után? Nagyon rossz így :( Köszönöm


2010. nov. 30. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Idén még ez van (január 1-től változik a rendszer):

Akkor kaphatsz RÁT-ot, ha regisztrált álláskereső vagy és lejárt a munkanélküli ellátásod, vagy ha reg.áll.ker. vagy legalább egy éve.

Ha idén végeztél, akkor kb. június-júliustól lehetsz regisztrált álláskereső, így nincs meg az egy éved, emiatt sajnos nem kaphatsz RÁTot.

Próbáld meg az önkormányzatnál, hátha felvesznek közmunkára. Arra fizetést kapsz, és a munkanélküli ellátásnál is számít (meglenne a 200 napod)

2010. nov. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

Hát bíztam benne,hogy nem így van (én is így tudtam amúgy). Közmunkára sem vesznek fel, mert oda is kell 1 év munkanélküli :S Akkor mit tudnak segíteni az embernek? áá esküszöm belebolondulok :( Úgy mennék már dolgozni :'(

Köszönöm a válaszod.

2010. nov. 30. 14:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Közmunkára felvehetne akkor is, ha nincs meg az egy év munkanélkülid.

Olyanokat is felvesznek közmunkára, akik RÁTra a szociális helyzetük alapján nem jogosultak.

Kérjél rendkívüli segélyt, azt is adhatnak talán évente 3szor.

2010. nov. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Jövő héten kell mennem a munkaügyibe és akkor rákérdezek mindenre.
2010. nov. 30. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!