Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alá kell-e írnom a tanulmányi...

FrohmanG kérdése:

Alá kell-e írnom a tanulmányi szerződést utólag?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma felmondtam a munkahelyemen, de a múlt hónap közepén el kellett végeznem egy PSZÁF hatósági vizsgát. A céggel két munkaerő közvetítő áll kapcsolatban, az enyém a mai napig nem iratta velünk alá a tanulmányi szerződéseket, amik magukban foglalják a visszafizetés feltételeit abban az esetben, ha a március 1. előtt elhagyjuk a céget.

Miután hazaértem, felhívtak a munkahelyről, hogy eszükbejutott, hogy nem írtam alá. (egyébként a képzésről oklevelet a mai napig nem kaptam)


Tehát azt akarják, hogy utólag menjek be, írjam alá és így le tudják vonni a bankszámlámról a képzés és a vizsga díját. És őszintén elgondolkodtam... köteles vagyok visszamenni?


2010. dec. 7. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, ha a munkaerőközvetítővel volt szerződésük, abban biztosan bele volt foglalva a tanulmányi szerződés kérdés is, ahogy a veled szerződött munkaerőkölcsönzőnek szintén...
2010. dec. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez a tanulmányi szerződés már jóval a munkaviszony megkezdése után jött, nem a munkakezdéssel együtt fogadtam el. És a munkaerő-közvetítőm eddig csak ült a papírokon, nem küldtek semmi aláírandó papírt. Tehát magában a munkaszerződésemben semmi nincs erről.
2010. dec. 7. 13:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, aláírod-e, hallgatólagosan úgyis elfogadtad, a másik fél teljesített is, ezt is elismerted. A szerződés tehát él, ezt még a vak is látja. A bíróság is fogja. Az, hogy most teljesen inkorrekt módon megpróbálsz kimászni a felelősség alól, csak egy fokkal megnehezíti a munkáltatód dolgát, de el nem lehetetleníti. Úgyhogy köteles nem vagy, de szemét húzás, ha ilyennel próbálkozol, és értelmetlen is.
2010. dec. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Persze ezt értem, de nem ebbe az irányba akartam elvinni. Meg van annak is az oka, hogy nem érzek lelkiismeretfurdalást, ők több pénzt lenyúltak tőlem mint amiről most itt szó van. De mivel nem szitkozódásba akarok átmenni, hanem csak a jogi háttere érdekel a dolgoknak, ez lényegtelen.

És értem amit mondasz,de logikusan véggigondolva, a képzés előtt kellett volna aláíratni és akkor még nemet is mondhattam volna. Szóban is csak annyi hangzott el, hogy három hónapra vagyunk odakötve, ami utólag kiderült, hogy 5 hónap, mert januártól számítják. Árat meg például a mai napig nem tudok. Még csak nagyságrendileg se. Tehát ennyit a szóbeli megállapodásról. Szerződés nem jött, csak közben egy kötelező jellegű vizsga, utána meg mikor felmondok, benyújtják a számlát. Nem hiszem, hogy ez korrekt.

2010. dec. 7. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!