Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküliek! Ti hogyan...

Munkanélküliek! Ti hogyan élitek meg?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok idén végeztem idegenforgalmin, de egyszerüen sehol nem tudok elhelyezkedni vele. 1 hónapot dolgoztam ott ahol nyári gyakorlaton voltam. Ez augusztusban volt azóta semmi. Hiába keresek, bármi más jellegű munkát egyszerüen nem találok. Jutalékost meg nem akarok. Tudom hogy ez a négy hónap kevés és más már sokkal régebb óta munkanélküli de engem akkor is nagyon megvisel. Minden nap ugyanúgy telik, unalmasnak és kilátástalannak találom az életemet. Persze jobb helyzetben vagyok mint mások mert ugye a szüleim eltartanak de pont ezért szeretnék már saját pénzt, hogy ne lógjak annyira a nyakukon. Főleg fiatal pályakezdők véleményére vagyok kíváncsi, akik hasonló helyzetben vannak, de a többieket is meghallgatom! Ja és februárban indul (remélem) a munkanélkülin keresztül a masszőrtanfolyam amin már vagy 1 éve gondolkodom csak úgy voltam vele h jó lesz az a szakma amit elvégeztem ezért nem kezdtem bele hamarabb. Szerintetek a masszőrködésnek nagy sikere van az országban?
2010. dec. 8. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

27 éves vagyok, 3 éve munka nélkül, kitartottként.

vidéki kisváros, semmi munkalehetőség nincs, és nincs pénz elköltözni.

én nem tudom, de az öngyilkosság mindenesetre nem hangzik rosszul.

2010. dec. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Én 20 vagyok...július óta nincs munkám és sehonnan nem hívnak vissza :@ egy szerencsém van,h anyu van és nem halok éhen! 1,5 évnyi munkaviszonyom van,eladóként,pultosként,konyhai kisegítőként....de semmi!

Te már tutira tudod,h mehetsz a tanfolyamra? Mert a 18-19 keres munkanélkülin éppen csak sikerül vkinek bejutni ilyenre!

Én a helyedben megcsinálnám,mert annyival több helyen tudsz próbálkozni az életben!

2010. dec. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hát azt nem tudtam h éppenhogy bele lehet jutni, mert az ismerőseim közül többen itt szereztek már több szakmát is munkanélkülin kresztül. mindenestre nagyon szeretném elévgezni.
2010. dec. 8. 21:48
 4/12 anonim ***** válasza:

A párom egy évig volt munkanélküli, én egyetem mellett dolgozom, úgy tartottam el nehezen kettőnket.

Nagyon rosszul viselte. De a végére én is.


Miért nem mész tovább egyetemre? Legalább addig nincs ilyen gondod, és mire elvégzed, talán vége lesz a válságnak és lesz munka.

2010. dec. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Én is 21 éves vagyok kb szituáció is ugyanez nyár óta semmi, vagyis ha valami akkor ez ügynöki jutalékos meló, és nagyon sz*r hogy nem lehet látni, hogy valamikor jobb lenne nagyon kilátástalan a helyzet.
2010. dec. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28 vagyok, nyár vége óta vagyok egyedülálló anyaként munkanélküli, viszont most sikerült bejutnom egy tanfolyamra a munkaügy által, jelentkezzél te is, hátha az előbb sikerült, mint munkát találni.
2010. dec. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. a tanfolyam elvégzése most a célom.
2010. dec. 9. 10:23
 8/12 anonim ***** válasza:
szia! én is a felsőoktatásba menekültem a munkanélküliség elől. És milyen jól tettem! Tanultam sokat hogy bejussak az állami képzésbe,most ott vagyok és imádom a sulit,sosem unatkozom,mindig van feladat,illetve kapok diákhitelt meg ösztöndíjat. Ezekkel kihuzom valahogy a diplomázásig,aztán enyém a világ!! :)
2010. dec. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 28 vagyok, diplomám van, nyelvvizsgám is középfokú angol, most tanulok a szakmai középfokúra. Szerencsére nagyon sokat segítenek a szülők nekem is, ami 21évesen még talán elmegy, de 28 évesen gáz. Március óta nem találok munkát. Most van egy kilátásban de ez is minimálbér + jutalék, de a semminél ez is jobb. Januártól legalább 2 tanfolyamra szándékozom menni, aminek elvégzése után talán jobbak lesznek a lehetőségeim. Egy ideje már nagyon lehangolt vagyok, plusszban a hangulatomra még rádobott az is egy nagy lapáttal hogy a barátnőm is lelépett. :(
2010. dec. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jót ötlet a gyógy masszőrtanfolyam, enyhébb verziót nem érdemes tanulni. Több ismerősöm is ezt választotta, mára megvan a pacientúrájuk és megélnek belőle. A tehetségtelen diplomások létszámát kár növelni, max magasabb szinten lesz munkanélküli.
2010. dec. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!