Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha elküldöm kész regényemet...

Ha elküldöm kész regényemet egy kiadónak, onnantól nekem mit kell fizetnem, hogy boltokba kerüljön?

Figyelt kérdés
Vagy,hogy dől el,hogy boltokba kerül avagy sem? Kicsit bővebben tudnátok nekem erről írni?
2010. dec. 12. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Várni az értesítést, hogy kiadják, vagy nem?
2010. dec. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kiadó elldönti, hogy ki akarja-e adni vagy sem. Előbbi esetben megállapodik veled a honoráriumról, a többi nem a te dolgod.
2010. dec. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És az korhoz van kötve,hogy hány éves kortól lehet elküldeni a kiadónak?
2010. dec. 12. 20:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs. De mindenképp gondoskodj az anyag levédéséről, lehetőleg a te tulajdonodban legyen a szerzői jog már akkor, amikor a kiadónak elküldöd a kéziratot.
2010. dec. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd kicsit bővebben? Légy szíves.
2010. dec. 12. 20:27
 6/10 anonim ***** válasza:

illetve, ha nem adja ki a kiadó így, akkor jön a B terv. Keresel egy nyomdát, ahol a Te pénzeden kinyomják, és utána eladhatod. Ismerősöm így járt, keresett egy kiadót, darabszám alapján megegyeztek az árban, kinyomták neki, és utána az Alexandra hajlandó volt segíteni neki a terjesztésben egy picike pénzért.

Most kb. 2-3 hónapja van a boltokban a könyve, és azt mondja, kb. a befektetett pénzt sikerült már összeszednie.


Ez is egy alternatíva, ha egy kiadó valami miatt nem karol fel (Itt a nagy politikai tartalom miatt a kiadó az utolsó percben kihátrált, mert egészen a könyv befejezéséig 10 oldalanként küldözgetni kellett Alexandrának a kéziratot, annyira várták...)

2010. dec. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A szerzői jogról tudna valaki egy kicsit bővebben mesélni nekem?
2010. dec. 14. 16:40
 8/10 A kérdező kommentje:
És ha tegyük fel,nem múltam még el 18 -vagyis nem vagyok még nagykorú- akkor a szerzői jog nálam van,vagy anyámnál/apámnál?
2010. dec. 14. 19:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudtommal a szerzői jog nálad van, de a kezelésének joga a szülő/gondviselő kezében.

De olvass utána magad:

[link]

2010. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

2010-12-14 09:19

Tudsz dobni egy privátot? Kíváncsivá tettél:)

2011. ápr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!