Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megbízható ez a külföldi...

Megbízható ez a külföldi munkaközvetítő? Olyan sok rosszat hallani, nem akarom, hogy átverjenek.

Figyelt kérdés
[link]
2010. dec. 14. 23:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Az én tanácsom:

Ha most nincs munkád, vetesd magad nyilvántartásba a helyi Munkaügyi Központban, és rajtuk keresztül keress külföldi munkát, ugyanis ők leszerződtek különböző ügynökségekkel, amelyek külföldi munkaközvetítéssel foglalkoznak. A MK felügyeli az így megkötött munkaszerződéseket, tehát nem tudnak becsapni az ügynökségek, mert abból balhé van.

Szóval, nem adnak el sem szexrabszolgának, sem donornak.

2010. dec. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Na most tegye fel a kezét az aki az állami Munkaügyi Központban kaott normális állást.

Na senki?

Kb ettől rosszabbat várhatod külföldi munkaügyben náluk.


Van a kulfoldimunka.lap.hu fórum, nézz ott körül.

2010. dec. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

" további költségek, ami Önre hárul az utazási díj megfizetése, ami általában fapados repülővel történik, és a foglalásban segít irodánk, mivel, mi kapcsolatban állunk a hivatalos és fapados légitársaságokkal (közvetlen tudunk befoglalni), ami általában nem szokott több lenni 20-25.000,- Ft-nál.(repjegy+illetékkel együtt)"


Na én ez miatt gondolom,hogy ez sem különb és ugyanúgy átvágja az embert,.Csak éppen más körítésben adja elő..

Én rendszeresen repülök Anglia és Magyarország között..Mindig kapok jegyet amikor tervezem az utazásomat,és sokszor jóval kevesebbet fizetek mint 20-25 ezer forint..Biztos vagyok benne,hogy ha jeleznéd nekik,hogy érdekel a meló de te már Angliában vagy pár napja...el utasítanak,hogy csak azoknak segítenek akik még M.O -n vannak..

Én évek óta kint élek...és mindenkinek tanácsolom,hogy azok akik tudnak angolul kommunikálni,ne féljenek,mert van esélyük úgyis melót találni ha egyénileg jönnek ki..

Rengeteg állást olvasok akár ápolói,sofőri vagy eladói munkakörben..csak bátorság kell,és nyelvtudás..


" Sikeres kiközvetítés esetén, amennyiben a jelentkező irodánkban átveszi a hivatalos dokumentumokat akkor kell kötelezően megvenni az un. információs kézikönyvünket és kifizetni az utazásszervezői díjunkat (összesen 50.000,- Ft + Áfa)"

Ez az 50.000 forint is szúrja a szemem mert mégiscsak kell fizetni nekik is csak másképp nevezik..

Még valamit..Ahogy olvasom a fizetés heti 150-200 font..Ez havi 800 font vagyis itt kint a létminimum..Azért ez nem olyan sok..Ami még nagy hiba,hogy szándékosan átszámolja forintba a font fizetést..

38/N

2010. dec. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
6%
Ez a kérdés hogy került a családi kapcsolatokba?
2010. dec. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

tuti kamu, munkáért tőled munkaközvetítő nem kérhet pénzt, csak a munkaadótól


ja és munkaügyi központokban van nem hivatalos feketelista, ha rákérdezel, megmondják, milyen tapasztalat van egy adott közvetítővel

2010. dec. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Ne hidj ezeknek a KFT-nek. Mi a foglalkozasod? Hova szeretnel elmenni dolgozni?

Minimum, hogy beszeld azt a nyelvet, ahova menni szeretnel, s aztan a netten beirod az orszag nevet, es a munkakor nevet, s igy keressel ra.

Mindig vannak palyazatok, mivel a kulfoldi cegek igy keresnek munkaerot, s ezek mar nem csalok.

2010. dec. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azért került a családi kapcsolatokba a kérdés, mert itt legalább értelmes emberek válaszolnak :))


Beszélem az angolt és dolgoztam már kint aupairként, de most is mindenképp úgy szeretnék kimenni, hogy már van munkám, mert sajnos nincs annyi pénzem, hogy a bizonytalanra kiutazzak, hogy találok-e valamit.

2010. dec. 15. 08:01
 8/14 anonim ***** válasza:

ma 00:25 vagyok

Angliában élek évek óta,és kátom nap mint nap a hirdetéseket az angol munkaügyi irodákban.Ha dolgoztál már kint pontosan tudod,hogy bárhol vagy az országban minden városban legalább 10 ilyen ügynökség van egymás sarkában..

Írod,hogy kevés pénzed van..Akkor nem olvastad el részletesen amit írtak.Bár azt írják,hogy te csak akkor fizetsz amikor megkaptad a fizetésedet de a repülőjegyet mégiscsak rendezned kell..

Nem olvastam végig,de ha heti X.összeget fogsz kapni,és ebből levonják a maguk 50.000 forintját(bár ha a fizetésedből akarják levonni akkor miért forintban adták az összeget,miért nem fontban???talán ezt is előre kell fizetni?)és nem olvastam sehol (bár lehet,hogy én nem láttam) de szó sincs a regisztrációs díjról..Ami ha jól tudom most 100 font.HA dolgoztál már kint és nem telt le az 1 év ,és anno annak idején fizettél regisztrációs díjat akkor neked csak jelezni kell,hogy újra folytatod a melót..De ha régebben dolgoztál akkor ugyanúgy kell eljárnod mint azoknak akik most mennek ki először..Ha végig gondolom akkor az első havi fizetésedből(nem heti) szinte semmi sem marad...

Nézd! Tudsz angolul! Tudsz kommunikálni.Hidd el nekem,hogy nyelvtudással,és a te esetedben angol munkareferenciával könnyen találsz melót...

Egyébként a hirdetés sem garantálja 100%-ban a melót,lásd

" Amennyiben sikerül az elbeszélgetés és mindkét fél bólint az ajánlatra akkor nincs más hátra, mint a család részéről a papírok megküldése, és akkor kell irodánkba befáradnia a szerződés aláírásához és kifizetni a szervezési díjunkat"

Én változatlanul azt mondom,hogy ha tudsz angolul akkor ne akard,hogy becsapjanak,hanem intézd egyedül...

2010. dec. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tetszik ez az iroda. Nem értem, hogy kérhetnek díjat a közvetítésért, mikor mindenki tudja már, hogy ezt nem lehet...

Ezeknél biztos találsz jobbat is. Vagy menj ki egyedül, ahogy a többiek is írták.

2010. dec. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Másodiknak: nem az MK szerez neked munkát ebben az esetbe, hanem rajtuk keresztül keresed meg te a velük kapcsolatban álló közvetítőket. Az MK a papírjaiddal foglalkozik, nem azzal, hogy alád tolja az állást.
2010. dec. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!