Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként mennyi diő...

Pályakezdőként mennyi diő alatt tudtál elhelyezkedni és hol? A szakmádban vagy mást kellett elvállalnod?

Figyelt kérdés

Annyira elkeserítő hogy sehová sem kell a pályakezdő, pedig a bankszakma jó lehetőség, és itt vagyok az okj-mel és sehová nem vesznek fel..

Már a lidlbe is elküldtem...

Ti hogy vagytok ezzel?

Tényleg ennyire szar a helyzet mindenhol?


2010. dec. 15. 13:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

nem szakmában helyezkedtem el.

amugy egy hónapon elül mindig találtam magamnak munkahelyet.

2010. dec. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

irigyellek, hogy ilyen hamar találsz.

Mit dolgozol amúgy és hol?


Ha megkérdezhetem te hogyan keresel melót?neten vagy személyesen?

Már el vagyok keseredve..

2010. dec. 15. 14:15
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

én annó vendéglátó sulit csináltam. szerintem ilyen munkát mindig találsz közvetítő cégeken keresztül. Én szállodákban felszolgáltam... Aztán az érettségimmel bankba akartam menni, de nem vettek fel sehova, így elvégeztem az okj-és felsőfokút. 2005. nyarán végeztem a sulival, de 2005. január óta küldözgettem az önéletrajzom. Sehova nem vettek fel. Erste, Raiffeisen, CIB, MKB, CITI. Mindegyiket hívtam, az összes fiókot, központot végighívtam. KH-ban voltam nyári gyakorlaton, de oda sem vettek fel. Leadtam a jelentkezésem takarékszövetkezetbe. Az állásinterjú a házassági évfordulómon volt. 3 órát várakoztattak!!!! az interjún azt mondták minden ok, majd szólnak... aztán oda sem vettek fel, pedig csak egy szutyok pénztáros akartam lenni. Barátnőm 1 hónappal később ugyanabba a takarékszövetkezetbe ment ismerettség alapján dolgozni és mondta, hogy az interjú kamu volt, amin voltam, mert már rég tudták, hogy kit vesznek fel. Erste Bankban, aki interjúztatott az sem volt egy észlény... azt mondta, hogy MINDENKÉPP visszahívnak. Azóta is csörög a telefonom... Unicreditben voltam tesztet írni, ott hagytak egy üres szobában, azt mondták, ha megírtam a tesztet, akkor csak hagyjam ott az asztalon, majd visszajönnek érte és engem MINDENKÉPP hvnak... szerintem azóta is ott a tesztem, bár lehet, hogy a takarítónő este kidobta. A CIB fiókvezetőjét kihívattam és kértem, hogy nézze meg az önéletrajzom és mondja meg, hogy mi a nem jó rajta. Azt mondta, hogy tökéletes, mégsem hívtak vissza... FHB Bankban4-5 ember interjúztatott egy embert... oda sem vettek fel... OTP-be valami bankkártya-asszisztensnek jelentkeztem, arra sem voltam jó... Végül elkezdtem közvetítőcégekhez jelentkezni, telefontársaságokhoz, aztán kb. bármire. 20fordulós interjú hegyek, aztán semmi...

Végül 2006. áprilisában vettek fel egy közvetítő cégen keresztül a Budapest Bankhoz. Elmentem egy interjúra, vártam negyed órát, majd kijött valaki, hogy ne haragudjak, de betelt a munka. Eléggé kiakadtam, így azt mondta, hogy felettük van egy másik közvetítő cég, menjek fel, mert úgy tudják nekik van egy üres helyük. Felmentem és úgy vettek fel... Ahova még felvettek volna az a Credigen Bank szintén közvetítős munka, de 3 műszakban nem akartam dolgozni....


1 év után otthagytam a BB-ét, átmentem az OTP-be, az horror volt. 3 hónap keresés után felvettek egy követeléskezelő céghez, amit visszamondtam és elmentem egy ingatlanirodánál hiteltanácsadónak. Fél évig szívtam vállalkozóként, aztán elkezdett beindulni a biznisz... Fél év után voltam több helyen állásinterjún, egy csomó hitegetés, aztán végül nem vettek fel. A legdurvábbak: call centerbe jelentkeztem egy céghez, behívott a HR vezető, hogy az én tapasztalatommal miért, aztán felajánlottak egy pozíciót értékesítési vezetőként. 2. fordulón találkoznom kellett egy központos vezetővel és a fiókvezetővel, ők is rábólintottak, aztán a HR vezetővel ismét és a cég vezetőjével, aki egy paraszt volt. Első kérdése az volt, hogy mit keresek itt? betelt a call center? (stresszinterjú féle volt).Addig ilyenen még soha nem voltam és ekkora taplóval sem találkoztam... Miután vége volt a HR vezető kísért ki és azt mondta, hogy nagyon jó voltam, aztán 1 hét múlva hívott, hogy sajnálja, de nem vettek fel... Döbbent voltam, megkérdeztem, hogy mit rontottam el? írt egy emailt, hogy semmit nem rontottam el és ne gondoljam, hogy ez az én hibám volt... Szóval szerintem akadt egy ismerős, de a legdurvább az nevezzük M banknál volt. hitelügyintézőnek jelentkeztem egy nagy fiókba. Első körben a fiókvezetővel beszéltem, rengeteg szakmai kérdése volt, aztán felhívott, hogy szimpi voltam és menjek második körre, mert a lakossági hitelesek vezetője is látni szeretne. Zárás után tudtam csak menni, nem volt gond... 3 lakossági hitelest akartak felvenni. péntek este zárás után mentem, én voltam az utolsó jelölt elviekben. Először megint a fiókvezetővel beszéltem csak. Megkérdezte, hogy a vállalati hitelrészlegen lenne-e kedvem dolgozni úgy, hogy én lennék a vállalatisok főnöke? Köpni nyelni nem tudtam... MOndtam, hogy nem vagyok jó angolból, azt mondta, majd segít és beletanulok, mondtam, hogy lakossági tapasztalatom van, azt mondta, hogy az viszont nagyon jó és engem akarna a céges oldalra... Mondtam, ha alkalmasnak lát, akkor belevágok, de bennem van egy kis félsz...Ezek után találkoztam a lakossági részleg vezetőjével, aki elmondta, hogy nem rég vette át a fiókot, minden a feje tetején áll és szerinte nagyon sokat tudok. Elmondta, hogy a fiókvezető a vállalati részre szeretne betenni, de azt mondta, hogyha kérdezi, akkor ő nem fogja támogatni, mert neki lakossági részen van rám szüksége... Ezek után biztos voltam a dolgomban... Kedden csörgött a telefonom, hogy sajnos nem engem választottak... Mai napig nem értem...

2010. dec. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

most az rossz még, hogy mindenhol leépítés van vagy létszámstopp a bankoknál...

én anno hostesskedtem suli mellett, amíg a banki sulit jártam és az álláskeresésem alatt is hostesskedtem tovább. Akkor hagytam abba, amikor végül a BB-be mentem dolgozni...

2010. dec. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

lehet elvesztettem a fonatalt, most hol dolgozol?


Nagyon szemetek tudnak lenni a Hr-esek...

Hát én is jelentkeztem ezekhez a bankokhoz, de tpasztalat és nyelvviszga nélkül nem vesznek ember számba..

Call centerbe se vettek fel, takarékba sem...


Most arra várok hátha iskolatitkárnak megfelelek..


Mennék én recepcióra is vagy hasonló,de akkora angol tudásom nincs amit elvárnak..


Vendéglátóiba azért nem mert nem kerót végeztem...de oda is beadtam egy helyre, hátha.

Pénztárosnak is mennék bankba de nincs valutapénztárosi viszgám, amit meló nélkül nem tudok letenni, ugye az is pénz..


Szóval a tesco meg ilyenekben meg már túlképzett vagyok...


Irodai munka sincs de jövőre hátha.

2010. dec. 15. 14:55
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

És most hol vagy? Mit dolgozol? Ez rémes, bankoknál hogy mennek az interjúk!!! Nem gondoltam volna, hogy ez ilyen.


Nekem elég egyszerű dolgom volt, mert a gyakorlati helyemre mentem vissza dolgozni fősuli befejezése után. Most nyáron otthagytam őket, szeptember vége óta keresek munkát...Most talán alkulni látszik vmi...De nem szólom el magamat:-)

2010. dec. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én a szerencsések táborában vagyok, 2,5 hónap alatt találtam állást. Még szakdolgozat írás közben keresgélni kezdtem (egyetem utolsó félévében), és az államvizsga napján (2 hónappal később) már találtam is helyet, részben a diplomámhoz kapcsolódó területen (angol nyelvű a munkavégzés, angol szakot végeztem). Persze ez tényleg klasszikusan a "jókor jó helyen" esete volt a részemről, mert abszolút 0 ismertség alapján kaptam meg az állást. Amit esetleg tanácsolhatok egyébként, hogy OKJ mellett ha tudsz, kezdj bele egy nappali/levelezős egyetemi képzésbe is. Hiába gyakran elegendő a középfokú (vagy kicsit afölötti) végzettség, a munkáltató igenis szereti, ha van diplomád.

Egyébként pedig nagyon sok sikert kívánok neked.

2010. dec. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
az egyetemhez is pénz kell, szóval ez most nem fog menni, de képőbbiekben szeretnék pár szakmát. vendéglátó vagy keró még emellé, hátha egyszer jól jön majd.
2010. dec. 15. 15:27
 9/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

ujság,net,személyesen,mindenhogy kerestem.

és nem válogattam,ha felvettek valahová,örültem,és közben mindig kerestem a jobbat.jelenleg itthon vagyok a kétévesemmel gyeden:)

2010. dec. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

én írtam a nagyon hosszút.

Most 2 éves a kisfiam, így nagy általánosságban itthon vagyok, amúgy hiteltanácsadóként dolgozom. Az ingatlanirodánál kialakult az elégedett ügyfélköröm, lett elég tapasztalatom, így szerencsére a továbbajánlásokból elég jól megélek.

Amúgy ahhoz, hogy vendéglátózz nem igazán kell végzettség. Közvetítő cégek adnak munkát, ott pedig a 2. alkalom után belerázódsz...

Most fősulira járok még. Államilag támogatott, szóval ha időben leadom a házim és átmegyek az első 2 vizsgán, akkor nem kerül pénzembe...

2010. dec. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!