Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg kell fizetnem kártérít...

Tényleg kell fizetnem kártérítést ha nem megyek be dolgozni?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam diákmunkán (18éves vagyok) de nagyon későn értem haza, nem úgy volt ahogy terveztem. És ez így lenne jövő héten is. Nos én ezt nem szeretném, úgyhogy írtam egy e-mailt hogy nem tudom elvállalni a leírt napokat. Ilyenkor tényleg kártérítést kell fizetnem?
2010. dec. 19. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
ha kárát okozol ezzel a munkáltatónak, akkor igen...a pénzért meg dolgozni kell, sajnos az ilyen kis nyikhajok miatt mint te a felnőtt embereket fel sem veszik dolgozni, mert a diákmunkás olcsóbb....inkább örülnél, hogy van munkád, az, meg hogy elfáradsz meg későn érsz haza a melóval jár...isten hozott a való világban, kisfiú
2010. dec. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
*kárt
2010. dec. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem kell, bármikor felmondhatsz, és nekik azt az egy napodat is ki kellene fizetniük.


Csak akkor nem mondhatnál fel bármikor, ha normál munkahelyen dolgoznál, és a próbaidő után véglegesítenének. Ebben az esetben 1-3 hónappal (a szerződéstől függ) előre kéne jelezned, ha felmondasz. De a munkáltató is csak így rúghatna ki.

2010. dec. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

21:15: Inkább az olyanok miatt szar a magyar munkerőpiac, mint te. Akikben a legkevesebb tartás sincs és minden ocsmány munkát elvállalnak fillérekért.


Ha senki sem végezne olcsón, embertelen munkát, akkor a munkáltatók rá lennének kényszerítve a jobb munkakörülmények biztosítására.

2010. dec. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De az nem tudom, hogy az e-mail az szabályos femondási mód-e. Lehet hogy csak szóban(telefonon) vagy írásban(nem elektronikus) lehet felmondani.
2010. dec. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22:18 igazad van, fel is mondok, fizeted a kajámat és a rezsimet? ha nem akkor jobb lesz befogni a pofád
2010. dec. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Így van! Havi nettó 2.000.000 Ft alatt senki ne menjen el dolgozni, mert a kizsákmányoló munkáltatók csak kihasználnak minket! Ezt kell csak csinálni, és máris tejben-vajban fürdünk!


ááááá!

2010. dec. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a munkakezdés előtt min. 1-3 nappal előre ha jelzed, hogy nem tudsz menni, akkor simán le tudod mondani. A lényeg, h előre szólj. Amúgy, ha meg megjött a mensid, vagy épp rosszat ettél előző nap és amiatt érzed rosszul magad és értesíted erről a diákszövetkezetet, akkor szintén nem kell kártérítést fizetned.
2010. dec. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
dehogy kell! Én délután elvállaltam az állást de másnap reggel mégsem tudtam menni,simán lemondtam. Persze nem örültek,de hát ez van.
2010. dec. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!