Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelentkeztem egy ügyintéző...

Jelentkeztem egy ügyintéző állásra. Kaptam egy e-mailt, ami számomra elég "érdekesnek" tűnik. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Írták, hogy majd értesítenek, hogy mikor lesz interjú, de addig is ki kell töltenem egy adatlapot tele személyes információkkal (taj, adószám, magánny.okirat, szem.ig.szám stb.). Erre miért lehet szükség, ha még interjún sem voltam? A másik dolog, amit írtak:

"A munkatársak felvétele 3 napos tanfolyam és vizsga alapján történik."

Vagyis fizessek ki egy tanfolyamot, ami után nem is biztos, hogy felvesznek?

Most mit csináljak? Várom a tanácsokat!


2010. dec. 19. 22:33
1 2
 1/15 anonim válasza:
Hogy megdolgozztassanak a semmiért.
2010. dec. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkorrekt! Ne fizess, és ne tölts ki előre semmit!! Egy ügyintézői állásINTERJÚHOZ a fent kérteknek semmi köze sincs!! Jelentsd be őket nyugodtan a Munkaügyi Felügyeleten, szeretik az ilyen "cégeket" :) (egy GYED-en lévő HR-es).
2010. dec. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Felejtős. Nem elég, hogy a pénzedet lenyúlják, de még az adataidat is. Nagy valószínűséggel semmilyen munka nincs, közönséges szélhámosság.
2010. dec. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Igaza van a gyeden lévő HR-esnek. Vigyázz, hogy ne tölts ki olyant amiböl a végén károd lesz, vagy fizetned kell.

Valódi példa : Jeléentkezni kellett ügyintézői, adminisztrátori irodai pozícióba, erre jött egy olyan tanfolyamkitörtő papír éppen 3 napos kurzusra, ami ingyenes ha utána jelentkezel, de azt előtte nem mondták, hogy ha elfogadod az állást kkapásból havi -50ezerbe vagy, mivel kényszervállalkozó leszel. Lényeg, hogy nem mentek el a tanfolyamra mivel csak értékesítőket kerestek a Z-ben. Erre visszaírta a cég, hogy ha nem megy el és felíratkozott a tanfolyamra akkor mások helyét foglalta és a tanfolyamköltséget elpóstázzák neki, ami sok pénz. Ezt az egészet forumokon olvastam. Melyik cég az.

2010. dec. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Tényleg kiírhatnád a cég nevét, hogy mások legalább okuljanak belőle, plusz rá is lehet akkor keresni a fórumokon is. (megint a HR-es)
2010. dec. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, hasznosak voltak! Nem fogom visszaküldeni az adataimat. A cég neve: Első Magyar Üdülési Önsegélyező Egylet. Tudtok esetleg erről a cégről valamit? A honlapját megnéztem.
2010. dec. 20. 08:28
 7/15 anonim ***** válasza:
Ennek már a neve is rosszul hangzik. Az az ügyintéző állás biztos vagyok benne, hogy nem havi fizetésért végzett állandó munka, hanem esetleges jutalékért végzett kuncsaftbepalizás.
2010. dec. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A neve sem áll jól...


De mellesleg egyszerű a koncepció, alapítok én is egy

Első Magyar szórakozási önsegélyező egyletet.

A feladat az lesz, hogy amit keresek, azt elszórakozom. Benne van a nevében.

2010. dec. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Jászberényben a Munkaügyi Központból közvetítettek ide a neten. Ez miatt elküldtem az adataimat.

Írtam nekik, fenyegetőzve, hogy töröljenek, nem tudom mire jutok vele. Lehet, semmire. A munkaügyi központnál azt mondták, minden rendbe, bár nekem gyanús volt akkor is.

2011. jan. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Mint ahogy azt a tájékoztató anyagban is írtuk, az adatszolgáltatás önkéntes:

„Hozzájárulok, hogy személyes adataimat az EMÜ Vagyonkezelő Kft. kezelje, feldolgozza és megőrizze. Az adatok közlése önkéntes és következmények nélküli azzal, hogy az adatokat az állásra jelentkezők adatbázisa számára dolgozzák fel a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. törvény értelmében. Beleegyezésemet határozatlan időre adtam, de ez bármikor írásban visszavonható.”

Az adatlap hiánya semmilyen hátrányt nem jelent, kizárólag az adminisztráció meggyorsítását szolgálja. Amennyiben azt kérte, adatait töröltük.


Ami a tanfolyamot illeti, mint ahogy azt levelünkben írjuk: "A tanfolyam ingyenes, a résztvevőket csak az utazás költsége terheli."

Sőt utánajártunk, és a regisztrált munkanélkülieknek a munkaügyi központ havonta két alkalommal visszatéríti az utazási költséget, amennyiben másik városban kerül sor állásinterjúra, úgyhogy még az utazás költsége is megoldott.


A tanfolyamra azért van szükség, hogy a leendő munkatársakat (információs irodai alkalmazottak)kellőképpen fel tudjuk készíteni arra, hogy az érdeklődőknek megfelelő felvilágosítást tudjanak nyújtani, kérdéseiket meg tudják válaszolni.


Nem ügynököket keresünk, nem kell házalni, nem kell vállalkozói igazolvány, a felvételt nyert jelentkezők teljes munkaidős alkalmazottak lesznek.


Amennyiben további kérdések merülnek fel Önben, forduljon hozzánk bizalommal.


Első Magyar Üdülési Önsegélyező Egylet

www.udulesiegylet.hu

2011. jan. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!