Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mivel lehet viszonylag gyorsan...

Mivel lehet viszonylag gyorsan sok pénzt keresni?

Figyelt kérdés
Szeretnék elköltözni külföldre, pontosabba Ausztráliába, de ott nagyon drága minden. Tudom hogy a fizu is sokkal több, de itt viszont kevesebb, és amikor kiköltözök egyből kéne vennem házat és fontos lenne gyűjtenem rá kicsit előre.
2010. dec. 22. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Bank. Zárás után nyitás. ;-)

Miért akarsz házat venni?Magyar betegség.

Bérelj.

2010. dec. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Amíg nem vagy kint LEGALÁBB fél évet, nem ajánlom hogy ingatlant vásárolj, vagy akármit ami leköt oda. Miért nem bérelsz??
2010. dec. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felejtsd el hogy egyből házat fogsz venni külföldön. Ha csak nincs itthon legalább 2 házad amit el tudsz adni, de inkább 3.
2010. dec. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt úgy szokták csinálni, hogy akik kimennek külföldre bérelnek egy olcsó szobát (néha többedmagukkal), így tudnak félretenni az ottani keresetükből. És így nem kell félniük, hogy mi van akkor, ha fél-egy év után megszűnik a munkahelyük, mert könnyebben tudnak olyan helyre menni, ahol van munka is. Arról nem is szólva, hogy ha nem jön be a számításuk, és visszajönnek Mo-ra, akkor nem buknak sokat.


DE azt is fontos megemlítenem, hogy tőlünk nyugatabbra abszolút nem olyan általános a saját lakás, mint itt Mo-n! Magyarországon a kultúra része a saját ingatlan ("mert csak az a biztos"), és világviszonylatban is itt az egyik legmagasabb a saját ingatlannal rendelkezők aránya.

Külföldön viszont az is általános, hogy valaki szinte nyugdíjas éveiig csak bérelt lakásban lakik (mert pl. sokat kell utazni a munka miatt, vagy gyakran áthelyezik stb). És ott az ingatlanok még az ottani(!) fizetésekhez képest is iszonyat drágák!

2010. dec. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudom, igazából én is úgy gondoltam hogy előbb bérelek...ahogy leírtad mert a barátnőmmel lennénk..De ha utána akarok venni egy házat és épp ezaz hogy nagyon drága..akkor ott mivel lehet gyorsan sok pénzt keresni.. így értettem
2010. dec. 27. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!