Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmát válasszon az,...

Pet138 kérdése:

Milyen szakmát válasszon az, aki félénk, túlérzékeny, introvertált természetű és egyedül szeret dolgozni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 23. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
irodai munka, asszisztens
2010. dec. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
könyvtáros
2010. dec. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

asszisztens-t inkább ne ott emberekkel kell foglalkozni.

A könyvtáros, vagy informatikus, valamilyen kutató jellegű, esetleg fordító, gyógyszerész.

Felsőoktatásra vagy középfokúra gondolsz, és hány éves vagy? Nem lehet hogy kinövöd még a félénkséget?

2010. dec. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Komment a 16.13-kor válaszolónak:


Én is hasonlókra gondolok egyébként, csak érdekel mások véleménye is. Hááát... az a helyzet, hogy én már elvégeztem egy egyetemet és dolgoztam is a szakmában, csak bebizonyosodott, hogy totálisan félreválasztottam, mert ennél úgy általában fő szempont az emberekkel foglalkozás, meggyőzés, érvelés, érdekérvényesítés.


A félénkség önismeretem szerint nálam alap, de normális keretek között tartható, ha hozzám jobban passzoló foglalkozásom lenne.


Huszonéves vagyok és kész vagyok bármi mást tanulni, jó lenne felsőfokon, vagy középfokon olyat, amire felsőfokú ismeretek építhetők.

2010. dec. 23. 16:55
 5/12 anonim ***** válasza:

Na én is pont ilyen vagyok, csak szerencsére hamarabb rájöttem.

Tanultam informatikát, de az nem az igazi, manapság már nem önállóan kódolnak, hanem csapatban dolgoznak.

Most könyvtárosnak tanulok :D Ez nem rossz, egy nagy könyvtárban lehetsz feltáró vagy raktáros könyvtáros, az elég önálló munka.

Emellett asszisztensként dolgozom, de az nem egyértelműen önálló. Például nekem alapvetően egyedüli feladataim vannak, de van, hogy le kell vezényelni egy megbeszélést vagy ha nem tud bejönni az ügyfelezős csaj, be kell ülnöm a pult mögé.

Viszont az asszisztensi munka nem ilyen egyértelmű, mert van ahol teljesen más jellegű, ez az adott cégtől és főnöktől függ.

Esetleg lehetsz még - ha van hozzá érzéked - keramikus, az is elég egyedüli.

2010. dec. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

És mi az alap szakmád, elárulod? Lehet, hogy valami olyat kellene hozzá választani ami egy kicsit kapcsolódik csak nem annyira a nyüzsgős előadós vonalat képviseli, vagy valami olyat ami nem pont a szakmába vágó munkahely, de meg lehet ezzel a végzettséggel is próbálni.

(16:13)

2010. dec. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

16:13:

eredeti szakmám jogász. jó, mi?

2010. dec. 28. 10:34
 8/12 anonim ***** válasza:

Én most kezdtem el könyvtárban dolgozni pályakezdőként. Hát nyugisnak túlságosan is nyugis. Viszont rengeteg a melóm mert nekem kell kialakitani az egész helyet. A berendezéstől kezdve a feldolgozáson át , a könyvtári órákig mindent én csinálok. És nem tudok érdemben szemtől szemben kommunikálni senkivel, mert nincs társam,.

Ja és a kezdő fizetésről már ne is beszéljünk....

2010. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát a jogásznak bizz talpraesetnek kell lennie


Talán még a jogi tanácsadó cégeknek

2010. dec. 29. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

power:


jelenleg céges jogász vagyok, nem gondolná az ember, de itt talán még határozottabbnak, nyomulósabbnak kell lenni:(

2010. dec. 29. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!