Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy munkaszerződés mennyire...

Egy munkaszerződés mennyire titkos / titokban tartandó dokumentum? Munkajogi viszonyt (alkalmazotti létet) bizonyítandó 3. fél részére bemutatható?

Figyelt kérdés
Szkennelve el kellene küldenem egy helyre a munkaszerződésemet, hogy bizonyítsam, valóban alkalmazott vagyok a cégnél. Ha pl. csak a fizetésemről szóló részt kitakarom, és úgy elküldöm az úgy járható út? Vagy valamilyen titkot, elvet sértek vele? Nem akarok külön igazolást kérni arról, hogy dolgozom, mert plusz adminisztrációs és csak most kezdtem stb.
2011. jan. 4. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Inkább kérj igazolást, mert arra van a legtöbb helyen szükség, a szerzödés nem ugyanaz.
2011. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút etikátlan és talán törvénytelen is, ha apeh-on vagy oepen vagy munkanélküli kivételével megmutatod 3. személynek. Elméletileg cégtitoknak minősül, mivel lehetnek benne olyan részek, amikhez rajtad és a munkaadódon kívül senkinek semmi köze. Nem akarok nagyon belebonyolódni a "krimibe", de ha kiderül, hogy megmutattad Gipsz Jakabnak, akkor onnantól akár ipari kémkedéssel is vádolhatnak.


Talán még ügyvédnek lehet megmutatni és bíróságon, rendőrségnek meg ilyenek.


De ha belegondolsz, a bankok sem munkaszerződést kérnek hitelfelvételnél, hanem munkáltatói igazolást....ez sem véletlen.


Esetleg megoldás lehet a bankszámlakivonatod, ha már érkezett rá utalás és a közleményben fel van tüntetve hogy MUNKABÉR.

2011. jan. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Pedig kérj igazolást. Azt mindig friss dátummal adják ki, egy múlt hónapban kelt munkaszerződés viszont egyáltalán nem bizonyítja azt, hogy ma is ott dolgozol.
2011. jan. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!