Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondási időre jár az...

Felmondási időre jár az átlagkereset? A passzív táppénzt a felmondási idő lejárta után 3 nappal lehet igénybe venni, vagy most, a felmondás napját követő 3 napon belül?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mert nem szerepel a felmondási papíron, csak az mennyi szabit fizetnek ki.Ha most nem megy el táppénzre, lehet,hogy a felmondási idő(30 nap )lejárta után meg már nem mehet el...Tudja valaki pontosan a választ?
2011. jan. 5. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
A felmondási idő ledolgozott napjaira jár az átlagkereset. A passzív táppénz a munka megszűnését követő 3 napon belül jár, tehát addig "kell" táppénzre menni.
2011. jan. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A felmondás napjától a felmondási idő végéig munkaviszony áll fenn, így ha akkor megy valaki táppénzre, az nem passzív.

Mivel munkaviszony, jár bér a felmondási időre is. Akkor is, ha nem ragaszkodnak a munkavégzéshez.


Passzív táppénzre a munkaviszony megszűnése után három napon belül lehet elmenni. Szóval akár 1nap múlva is.

2011. jan. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, és a munkaviszonya a felmondási idő utolsó napján szűnik meg. Pl XY felmond 2011.01.01.-én, 30 nap felmondási idő, tehát munkaviszonya megszűnik 2011.01.31.-én, passzív táppénzre mehet-ha felveszi az orvos, ugye-2011-02.01.-től.
2011. jan. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem értem.A papíron az áll, a felmondási idő alatt a munkavégzés alól felmentem...Az első válaszoló szerint akkor nem jár átlagkereset...Viszont ,ha nem jár átlagkereset,csak el kellene menni p. táppénzre,hogy legyen valami jövedelem..

Most akkor mi az igazság?

2011. jan. 5. 11:38
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy lenne logikus,ahogy az utolsó válaszoló írja,de 100% ig nem vagyok meggyőzve...
2011. jan. 5. 11:40
 6/9 anonim válasza:
Az az igazság, hogy az 1 válaszolónak fogalma sincs a dologról. Vagy találgat, vagy megszívatták ilyennel régen, csak nem tud róla.
2011. jan. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, de azt nem említetted a kérdésben, hogy felmentettek a felmondási idő ledolgozása alól. De a válaszomban így is benne volt, hogy a ledolgozott napokra jár. Tehát evidens, hogy ha nem dolgozol, nem jár. Ebben az esetben a felmondás napjával szűnik meg a munkaviszony, tehát onnantól 3 napon belül lehet passzív táppénzre menni.
2011. jan. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A munkáltató rendes felmondása esetén köteles a munkavállalót a munkavégzés alól felmenteni. Ennek mértéke a felmondási idő fele, de a munkáltató természetesen a felmentési idő teljes tartamára is felmentheti a dolgozót a munkavégzés alól.


A munkavégzés alól a munkavállalót - legalább a felmentési idő felének megfelelő időtartamban - a kívánságának megfelelő időben és részletekben kell felmenteni.


A felmentési idő tartamára a munkavállalót átlagkeresete illeti meg. Nem illeti meg átlagkereset a munkavállalót arra az időre, amely alatt munkabérre egyébként sem lenne jogosult.


Forrás: [link]


Tehát ha elmész táppénzre a felmondási idő alatt, akkor nem jár az átlagkereset, ha nem mész el, akkor jár. A felmondási időd leteltével menj el táppénzre.

2011. jan. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Tehát evidens, hogy ha nem dolgozol, nem jár"


Ez nem igaz, mivel:


"felmentési idő teljes tartamára is felmentheti a dolgozót a munkavégzés alól. "


Tehát nem dolgozik, de a munkaviszonya él - fizetést kap!

2011. jan. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!