Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek ha kirúgnak?...

Mit tegyek ha kirúgnak? Köztisztviselő vagyok.

Figyelt kérdés
Jövő hónapban mennék vissza dolgozni gyed-ről. Szó nélkül kiadhatják az utam (az új törvény értelmében). Mi a leghasznosabb lépés ilyenkor? Gyes? Táppénz? (Egyébként lenne hová mennem, csak amíg elintézem.)
2011. jan. 5. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos mindent megtehetnek.Próbálj meg panaszt tenni,de úgyis nekik lesz igazuk.
2011. jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Úgy érted Munkaügyi Bíróság? Vajon lenne értelme? :(:(:(

Inkább az érdekelne, mi lenne a legokosabb lépés ilyen helyzetben? Amúgy nem biztos, hogy kirúgnak, de szerintem komoly esélyem van rá, ugyanis nélkülem is, helyettesítéssel el tudják látni a melómat.

2011. jan. 5. 13:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha amugy lenne mas hely ahova mesz, akkor amig elintezed leginkabb tappenz, az tobb mint a gyes. Utana meg gyes (amellett viszont nem tudom mennyire tudsz dolgozni)


Munkaugyi birosagra nem amiatt szokas menni ha kirugnak, hanem ha jogtalanul rugnak ki. Marpedig ha indokolni se kell, akkor mitol volna jogtalan...

2011. jan. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mint irtam megtehetik.A szomszédasszonyom járt igy.Visszament a gyesről,dolgozott kb.3 hétig.Majd a fönőke közölte,hogy a kollégák együttes döntése alapján,mivel nem óhajtanak vele dolgozni a továbbiakban közös megegyezéssel szépen menjen el.Muszály volt mert akkor kitaláltak volna rosszabbat.Megkérdezte a kollégákat,hogy ebből mi igaz,persze mindenki tagadott.
2011. jan. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos igaza van az utolsó előtti hozzászólónak. Mivel a köztisztviselők indoklás nélkül elbocsáthatóak, a munkaügyi bíróság a munkáltatói jogkör gyakorlójának adna igazat.

egy köztisztviselő

2011. jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!