Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek még, hogy állást...

Mit tegyek még, hogy állást találjak?

Figyelt kérdés

2010. júliusában végeztem el a jogi egyetemet. Szeptember óta keresek állást, de még semmit sem találtam. Rengeteg helyre elküldtem az önéletrajzomat, minden ismerősömet végigkérdezgettem... Csomó helyről vissza se jeleznek, alig pár interjúra hívtak be. A végén mindenhonnan elutasítottak. Vagy a gyakorlatom volt kevés (kb. 4 hónap), vagy az volt a baj, hogy nem tanultam külföldön... Egyik helyen meg "túlképzett" voltam!

Két felsőfokú (angol és német) nyelvvizsgám van, most spanyolul tanulok. Az egyetemi diplomám mellett van egy OKJ-s idegenforgalmi végzettségem is, ahhoz kapcsolódó középfokú német nyelvvizsgával. Közgazdasági szakirányú érettségim van.

25 éves lány vagyok, mindenhol attól félnek, hogy el akarok majd menni szülni. Persze erre nem kérdezhetnek rá, így nincs alkalmam elmondani, hogy nem tervezek a közeljövőben ilyesmit. De utalni szoktak rá, hogy ez gond lehet.

Mit tegyek???


2011. jan. 7. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! A megoldásra én is kíváncsi lennék, mert ugyanilyen cipőben járok én is! Tudom, ez nem segítség, de fogalmam sincs, mit lehetne ezen túl tenni... :(
2011. jan. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Valahogy fűzd bele a mondandódba, hogy nem akarsz a közeljövöben szülni, ne várd meg, hogy rákérdezzenek.

Szerintem fontos a jól megfogalmazott motivációs levél is.

2011. jan. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Harmoka ***** válasza:
Merre laksz?
2011. jan. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rossz helyzetben és még rosszabb országban vagyunk! Becsületes tisztességes mester ember vagyok 35 éves és nincs munkám csak hébe-hóba mert nincs pénz az emberek zsebébe. Így csak egy kis vékony rétegnek van lehetősége a normális életre, mert nincs elég igény munkaerőre szolgáltatásra. Ha tudsz vagy van rá esélyed menj ki dolgozni ameddig még nem kötöd le magad a családdal.Hidd el ha okos vagy kint megalapozod pár év alatt azt amit itt egész életed alatt nem tudod megtenni.
2011. jan. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Budapest mellett lakom, elsősorban ezért Bp.-n és környékén keresek munkát.

Külföld persze felmerült már, a nyelvek miatt is (nagyon szeretem az idegen nyelveket), csak sajnos őszintén szólva én kicsit "félek" így elindulni a semmibe. Ismerős, rokon nincs kinn, szóval teljesen egyedül lennék az ismeretlenben... Persze, ha nem lesz más, akkor nem fogok elzárkózni ettől a megoldástól sem.

Amúgy több állásközvetítő oldalon is regisztráltam, de egyikről sem jött semmi visszajelzés. Vajon bárkinek bejöttek már ezek...?


Való igaz, hogy most egy ilyen időszak van: iszonyú nehéz mindenkinek elhelyezkedni. Aki kicsit idősebb, annál az a baj, a pályakezdőnél meg a gyakorlat hiánya, akinek gyereke van, arra meg azért néznek ferde szemmel... Ez szörnyű! :(

2011. jan. 7. 18:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is régóta keresk, és nem találok,de megpróbálok egy tanácsot adni hátha neked bejön.


Több olyan vidéki kisváros van, ahol meg keresnek munkaerőt, de ide kevesebb ember jelentkezik, és könnyebb lehet bejutni.


Vidékről mindenki Pestre akar menni a nagyobb kereset reményébe.

Nekem is az ismerősim nagyrésze nem akar visszajönni Békésbe, mert elmaradottnak látja.


Itt kevés a szakképzett munkaerő.


Szóval szerintem próbálj meg akár Kelet-Magyarországon is keresgélni. Egy ügyvéd itt se keres rosszul.

Ha kevesebb is a fizu, de az élet is olcsóbb.

Az elején tudsz albit kivenni, a házárak meg olyan olcsók, hogy egy jogász szerintem egész jól össze tud már valamit hozni.


Egy próbát megér szerintem.

2011. jan. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg üzleti szemmel nézni, és "eladni" magad. Miért lesz (nem feltételes módban!) jó a munkaadónak, ha téged foglalkoztat. Ennek szellemében érdemes írni a motivációs leveleket is. Amire ne sajnáld az időt, és ne sablont küldj, hanem olyat, amire emlékeznek is majd. Nyugodtan bele lehet fogalmazni azt is, hogy nem tervezel szülni. Csak ügyesen! Menni fog!
2011. jan. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát, köszönöm a biztatást, és az ötleteket, persze mindent meg fogok tenni.

Motivációs levelet sajnos a legtöbb helyre nem lehet küldeni, csak önéletrajzot... De ahova lehet/kell, ott igyekszem betartani, amiket ajánlottatok.

És persze én is mindenkinek sok sikert kívánok az álláskereséshez, mert ahogy látom, elég sokan vagyunk ilyen helyzetben. :(

Ha valakinek van ötlete, hogy hogyan lehet külföldi állásokat megpályázni (egyáltalán hol lehet megtalálni a hirdetéseket), akkor azt nagyon megköszönném. :)

2011. jan. 8. 22:02
 9/9 Harmoka ***** válasza:
Amíg nem találod meg, azt az állást amit szeretnél, volna egy ajánlatom,ha érdekel küldj egy e-mailt.
2011. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!