Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályaválasztás?! (Kérdésed...

Pályaválasztás?! (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Most 9. osztályba járó fiú vagyok, érettségiig még van 3,5 évem. Az lenne a kérdésem, hogy melyek azok a pályák, amik a következő 10 évben hiányszakmává válhatnak hazánkban és a világon is úgy általában, mert szeretnék tudatosan készülni, és nem utolsó szempont, hogy a majdani családomnak egy normális életszínvonalat tudjak majd biztosítani. Most nagyon tetszik az ügyvédi, illetve a marketinges pálya.

Előre is köszönöm


2011. jan. 7. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de itthon csak a gyári melós a hiányszakma. Ahhoz meg elég a 8 általános. Esetleg hamarabb leszel csoportvezetö, pár tízezerért többért, ha van valami reveláns papirod.
2011. jan. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 JulesM111 ***** válasza:

Szia! Minden tiszteletem azért, hogy így gondolkodsz ilyen fiatalon.


Hiány- és sikerszakmákról az elkövetkezendő 10 évre nem akarok tippelni, csak egy életutat akarok leírni Neked.

Telejsen mindegy, hogy milyenszakmát választasz magadnak, lényeg, hogy szeresd, vagy próbáld meg nem nagyon utálni :) minden szakma felhígulva, van egy halom ügyvéd, van már egy halom marketinges is. Ha te is csaktlakozol közéjük, akkor nagyon-nagyon jónak kell lenned, hogy a sok sz.r közül kiemelkedj, és elérj egy megfelelő anyagi biztonságot, ne csicska melót végezz havi százezerért. Szinte minden pályához szükséged lesz egy jó nevű iskolára, amit elismer a szakma. Tök mindegy melyik, és hol van, csak a hírneve munkaadói körökben legyen erős. Másik nagyon fontos tény, a megfelelő hátszél megléte. Ha ez nincs meg, akkor nagyon nehéz igazán komolyan, és gyorsan előrejutni, csak szenvedés az egész.


Összefoglalva, az légy amit akarsz, de ezt behatárolja majd, hogy milyen hátszéllel, milyen suliból érkeztél az első munkahelyedre.

2011. jan. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 JulesM111 ***** válasza:
Bocsánta, egy fontosat kihagytam, tanulj nyelveket! Angolt mindenféleképpen, és beszéld is jól. Angol mellé németet merném ajánlani, esetleg orosz.
2011. jan. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát eddig angolt tanultam, és idén kezdtem el franciát is tanulni második idegennyelvként.

Köszi az eddigi válaszokat!

2011. jan. 8. 09:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Tényleg a kétkezi munka a hiányszakma!
2011. jan. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Még azon is gondolkodtam, hogy asztalosnak vagy kárpitosnak elmegyek, és majd két nyelvvizsgával esetleg külföldön dolgozok, vagy egyetem mellett elvégzek egy asztalos iskolát is.
2011. jan. 8. 09:57
 7/9 JulesM111 ***** válasza:

Hagyd a fenébe a külföldi munkát. Szerintem nem éri meg, sokáig kell túl "spórolósan" élned odakinnt, hogy normálisan összeszedd magad pénzügyileg. Ha ügyes vagy itthon is lehet egy elfogadható jólétet biztosítani magadnak, úgy hogy a törvényesség határát nem kell átlépni.


Például ma egy jó kőműves, vagy asztalos magánzóként többet keres, mint az átlagos gépészmérnök végzettségű alkalmazott. Vagy asztalos helyett mondhattam volna bármilyen kétkezi munkást is.

2011. jan. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Harmoka ***** válasza:
Mindenképp tanulj nyelvet. De 10 évre ne számolj, mert ma már nincs olyan hogy elvégzel egy iskolát és élethosszig azt a munkát csinálod. Nekem 30 éves munkaviszonyom van és a jelenlegi az 5. munkakör ami teljesen más mint az előzőek. Keress valamit amit szeretsz, beszélj jól legalább 2 nyelvet és suli után munka mellett is módosíthatsz, amikor látod mire van igény a munkaerőpiacon. Ügyvédből és marketingesből Dunát lehet rekeszteni. Közjegyző jó lenne, de kihalásos alapon megy. Másfelé próbálkozz!
2011. jan. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"

...Ha ügyes vagy itthon is lehet egy elfogadható jólétet biztosítani magadnak, úgy hogy a törvényesség határát nem kell átlépni....


Például ma egy jó kőműves, vagy asztalos magánzóként többet keres, mint az átlagos gépészmérnök végzettségű alkalmazott..."


Ja, hogyne, akkor, ha nem fizet egy huncut fillér adót sem se maga után sem a melósai után. Azt pedig nem nevezném éppen a törvényesség határain belülinek...

2011. jan. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!