Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meg lehet élni aranymosásból?...

Meg lehet élni aranymosásból? Próbálta más valaki?

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hol. Magyarországon nem nagyon van már mit kimosni.
2011. jan. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
110 éve Klondike-ban meg lehetett...
2011. jan. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szóval inkább más kontinenseken?
2011. jan. 8. 19:18
 4/8 anonim válasza:
100%

A kérdés engem is foglalkoztatott. A válaszom az, hogy elvileg lehetséges, de nem éri meg.

1. Az aranymosás nagyon időigényes, higannyal (is) kell dolgoznod, ami a legtöbb aranymosónál okozott betegséget.

2. Sok idő alatt kereshetsz egy minimális összeget.

3. Nehéz olyan partszakaszt találni, ahol ezt nyugodtan teheted. A legtöbb helyen lesz problémád.

Egyébként vannak a mai napig aranymosók Budapesten is, voltunk ott gyakorlaton. Nem tudom, hogy mennyire legális amit tesznek, de nem láttam köztük gazdag embereket. Éves jövedelem olyan 1,5 millió forint körül van, de a pénz nem egyenletesen folyik be.

2011. jan. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Szevasz

Én tavaly Ácsnál több alkalommal kipróbáltam, mosópaddal, pannal, van ott azért arany, és nem tartom kizártnak, hogy meg lehet élni, nade:

Azt tedd hozzá, iszonyatosan sok és fáradságos munka van vele, lapátolni kell a fövenyt, több köbmétert kell átmosnod egy egy alkalommal, maximálisan ki vagy téve az idő viszontagságainak, szúnyogok, csak alacsony vízállásnál lehet mosni, és a tél kiesik.

Én a földmunkához tudnám hasonlítani, ásással is lehet pénzt keresni, kérdés, hogy megéri-e neked a belefektetett munka.

Romantikus foglalkozásnak tűnik, de megélhetési szempontból már nem az. Hobbinak ajánlom! Nyáron, homokos vízpart, jó levegő, aktív kikapcsolódás. Egy két horgász oda szokott jönni, érdeklődnek, rácsodálkoznak, van aki csak röhög, de én is röhögök. :) Ilyen ez. :)

Üdv!

2011. jan. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mi az a pan?
2011. jan. 12. 20:03
 7/8 anonim válasza:
Eppen a napokban volt egy film. Afrikaban probalkoztak,de nem engedtek ki az orszagbol oket .Lecsuktak 4 evre es az aranyat is elvettek toluk. Szerintem nezz valami biztos allast magadnak.
2011. jan. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Időhöközben sikerűlt találkoznom két aranyászal. Nagyon kedvesek és segítőkészek voltak.

Megmutatták a pan-t is, szóval most már tudom mi az. :-)

Emondták a másfél millió tényleg nem volt képelenség-ezelött 100 évvel. Valószínüleg azért mondtak 01-12 06:09 másfél milliót mert a múlt század eleji adatokat számolták át mai árfolyamra. (Leveleztem egy kicsit 01-12 06:09-el. Innen tudom, hogy neki is mondták ezt az összeget.)

Ami azóta nagyot változott az a mosható partok száma és a hosszabb apályok hiánya. A folyószabályozások miatt jó formán már csak Ács mellett lehet aranyat mosni. Van néhány egyébb mosható partszakasz is, de nem elegendő.

Még akkor se lennne az ha a természetvédelmi területeken is lehetne aranyászni.

Elmondták van egy ácsi férfi aki megpróbált megélni belőle és értett is hozzá. Mégsem sikerűlt neki főállásban a már elöbb említett okok miatt. Így csak mellék jövedelem forrásként űzi akár csak még egy másik hobbi aranyász. Állítólag van egy Attilla nevü aranyász aki szinte minden hétvégén kijár ha a vízállás engedi. Ő a másik. Van rendes állása is de a munkáját ő se váltaná le az aranymosásra.

Az aranyászok sokkal többett dolgoznak mint 8 óra. Régen amikor megélhetésből csinálták a harmincas években és elötte akkor min 12, de általában 14-16 órát. Órabérben kiszámolva, tényleg nem olyan jó. Pedig most drága az arany.

Kár.


Ezt nem rég találtam.: [link]

2011. jan. 23. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!