Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diák fizetéséből jön levonás?...

Diák fizetéséből jön levonás? Lent kifejtve!

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy én 500 forintos órabérben dolgozok(ennyi volt feltüntetve a hírdetsében a fizetésnél) , mint diák,egy hónapban(4 hét) heti 5 napot, napi 8 órát Ez ugye 4*5*8*500ft=80.000 ft/hó. Ezt én kézhez kapom, vagy ebből még jön levonás? Ha igen, akkor mi és hány százalék?
2011. jan. 15. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok mindentől függ. Megbízási jogviszonyban dolgozol, alkalmi munkavállalóként, munkaviszonyban, diákszövetkezeten keresztül vagy akár a szakmai gyakorlathoz kapcsolódó munkavégzésről van szó? Ezt jó volna ha leírnád, mert nagyon nem mindegy.

Függ attól is a végösszeg, hogy nettó 500 Ft-ot írnak bele a szerződésbe vagy bruttó 500 Ft-ot. Nagyon nem mindegy.

2011. jan. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondolom, diákszövetkezes melóra gondolsz. A fürge diáknál szoktam csak dolgozni, ők levonnak egy ötszázast, biztosítás címén, egyébként mást nem. Néhány évvel ezelőtt még úgy volt, bár szerintem nem változott, csak már nem érint, ezért nem tudom, hogy ha többet keresel, mint a minimálbér, akkor azt levonják, és a következő évi adóbevallásodban visszakérheted.
2011. jan. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vonnak belőle, de akkor jársz a legjobban ha diákszövetkezeten keresztül dolgozol, mert akkor kevesebbet vonnak mint a rendes munkavállakóktól, de ez csak nappali tagozaton működik.

Régen úgy volt, hogy tb-t vontak, adót csak 5%-ot, nyugdíjat nem most nem tudom pontosan, de biztos hogy kedezőbb.

2011. jan. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Mindenképp diákszövetkezeten keresztül mennék, állandóra és nem alkalmi munkára. Olyat is olvastam, hogy minden hónapban 12.000 ft adójóváírás jár diákmunkáért (ha igényelem). Ez igaz?

2011. jan. 16. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!