Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelenleg egyesen vagyok, ha...

Jelenleg egyesen vagyok, ha lejár a gyes a munkáltató egyben fizeti ki a szabikat vagy kiadja és akkor még 3 hónapig alkalmazásban tart.8 év után mennyi a végkielégítés?

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 15:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Áááállj...

Kezdjük elölről,..

El akar küldeni a munkáltatód?

Ha visszamész, van még x (asszem 30) nap védettséged. Ha azért akar elküldeni (nyilvánvalóan) mert gyesen voltál, akkor munkaügyi pert is indíthatsz.

Ha elküld, a szabit ki kell adnia, amennyit lehet, a többit kifizeti.

2011. jan. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy 2008-ban a következő szabály volt érvényben: ha ygesről visszamész, akkor 1 évig nem küldhetnek el! Ha a munkahelyed mégis kijátsza a törvényt és elküld, akkor egy összegben fogja kifizetni a szabijaidat.
2011. jan. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Utolsónak: csak azt állitsd biztosra, ami tényleg az. Ugyanis nem 1 ÉV, hanem 1 HÓNAP.


Szóval ki kell adnia a szabikat. Ha ebből lement 1 hónap, akkor KÖZÖLHETI a felmondás tényét, ekkor indul a felmondási idő, ami alatt még mindig nem dolgozol, hiszen még van szabid. A felmondási idő után kirakhat, de a végkielégitést ki kell fizetnie (sajnos nem tudom a mértékét...).

Ezek után elmész a munkaügy biróságra, hogy elküldtek, mert gyereket szültél és jó eséllyel megnyered a pert. A munkádban hiba nem lehet, hisz nem is dolgoztál évek óta...

2011. jan. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
és az alatt az egy hónapban jár valami pénz nekem mert alkalmazásban vagyok vagy nem vagy csak a szabikat ha kiadják akkor?
2011. jan. 16. 22:40
 5/20 anonim ***** válasza:

Azalatt az egy hónap alatt fizetés jár, mivel szabadságon vagy.

A szabikat KÖTELES kiadni gyesről visszamenet esetén.

Mivel csak UTÁNA mondhat fel, igy még a felmondási idő csak ekkor indul, de neked még mindig marad szabid arra is, hiszen ha TGYÁS-on és GYED-en voltál, akkor min. 1,5 évnyi szabid van jelenleg, amit RÖGTÖN ki KELL adnia. Ettől nem térhet el, a törvény is direkt hangsúlyozza. Szóval egy percet se kell kb. dolgoznod, hiszen 1 hónap felmondási védelem, ezalatt elfogy 20 nap szabid, utána jön a felmondási idő, ekkor még mindig szabin vagy. Nekem pl. 48 nap szabim van, nem tudom, teneked mennyi.

Ha ő mond fel neked rendes felmondással, akkor a felmondási idő felét el kell engedje, azaz jár a fizetésed, de nem kell bemenned dolgozni.

Megnéztem, 8 év munkaviszony esetén 50 nap a felmondás idő, ha nincs kollektiv szerződés, ami mást mondana.

Tehát neked a 30 nap után felmond (kapod a szabik után a fizetést), utána még kéne dolgoznod 25 napot, ennek egy részét még futja a szabadságod, meg ugye amikor már visszamentél, onnantól ismét ketyegnek az éves rendes szabadságaid is, tehát az egy hónap szabadság alatt felgyűlik kb. 2 nap 2011. évi rendes szabid is, amit szintén kivehetsz. Ha 40 nap felgyülemlett szabid van pl., akkor abból 20 nap a védett első hónap, utána flemond, kéne dolgoznod 25 napot, de még van 20 nap felgyülemlett szabid és ezalatt a 40 nap szabadság alatt ismét jár neked 2 hónapnyi, azza kb. 4 nap a 2011-es szabadságaidból. ezesetben pl. 1 napot kellene bemnned dolgozni, akkor meg leszámolsz és kifizetik neked az összes pénzt, aztán kész.

Elvileg tán az eddig felgyülemlett és a közben megszerzett 2011-es szabadságaid lefedeznek 20+25 munkanapot (nekem pl. igen) és akkor egyáltalán be se kell menned, ha tényleg felmond egyáltalán.

Ezekalatt tehát VÉGIG kapod a fizetésedet, végig szabadságon vagy.

És ezek mellé kell fizessen neked a leszámoláskor kéthavi béredet végkielégitésként (megnéztem).


Itt néztem meg a dolgokat:

[link]

2011. jan. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Utánanéztem, azaz kérdeztem (védőnőnél): nem 1 hónap, hanem 1 év!
2011. jan. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%

Te jó ég!!! A törvényben nézz utána, ember!!!! Aztán ezentúl a védőnődnek MINDENT ennyire higyj el...


Munka törvénykönyve

90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:

...e) a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak [138. § (5) bekezdés], illetve a gyermek hároméves koráig - fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermekgondozási segély folyósításának,

...időtartama.


(2) A felmondási idő, ha az (1) bekezdésben meghatározott felmondási védelem időtartama

a) a tizenöt napot meghaladja, ezt követően csak tizenöt nap,

b) a harminc napot meghaladja, ezt követően csak harminc nap

elteltével kezdődhet el.


Tehát ha több, mint 15 napot voltál távol, akkor 30 nap múlva kezdődhet a felmondási idő.

Tudasd a védőnővel is, ne ontsa tovább magából a HÜLYESÉGET!

2011. jan. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
A védőnő is a munka törvénykönyvéből idézett, sőt akik most terhes anyák, azoknka oda is adja a mellékletet! Te valami ósdi sz.rt néztél!
2011. jan. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Akkor másold már ide a hűűűdefriss, sose létezett törvényt!
2011. jan. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Sose létezett... csak jópár éve létezik, te biztos nem kismama vagy, vagy ha mégis, akkor téged nagyon megvezettek. Én nem vagyok terhes, de ha nagyon akarod, akkor majd privibe egy terhes anya elküldi neked. 1 hónap, te normális vagy?! Semmit nem adnak 1 hónapra, minimum 3-ra. De ez 1 év, ha visszamegy gyesről, akkor 1 évig nem küldhetik el.
2011. jan. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!