Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a jó önéletrajz?

Milyen a jó önéletrajz?

Figyelt kérdés
Amit nem dobnak ki első ránézésre.
2009. febr. 3. 18:48
 1/9 anonim válasza:
87%

Szép, igényesen megszerkesztett, lehetőleg számítógéppel írt(hacsak nem kérik a kézzel irt verziót) Fel kell sorolni iskoláidat, esetleges tanfolyamjaidat, nyelvvizsgákat(ha van), néhány személyes adatot. Legfőbb célja saját magad "fényezése" minél jobb arcodat mutasd, nem szabad szégyenlősnek lenni!

[link]

és még egy kis segítség!

sok sikert!

2009. febr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Na és ne felejtsük el a legfontosabbat, a profi stúdiófotót!! Elhiheted, hogy az első benyomás dönt !!
2009. febr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ha nem kérnek fényképet, akkor is küldeni kell? Mert van, aki odaírja, hogy fényképpel, van aki nem ír semmit.
2009. febr. 3. 20:29
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem írják oda, akkor nem muszáj, de azért lehet. Ha viszont kérik, akkor feltétlenül. Meg arra is figyelj, hogy síma önéletrajzot kérnek, vagy szakmait.

Ha szakmait, akkor nem szabad felírni, hogy ÖNÉLETRAJZ.

Akkor az adataiddal kezded.


A lényeg, hogy jól átlátható legyen. (Times New Roman 12, 1,5 sortávolság, sorkizárt) Képzettségeid, tapasztalatok, nyelvtudás, egyéb ismeretek, dátum stb.


A számítógépes ismereteket csak akkor szokás odaírni, ha van róla papírod.


Fontos: Ne írd a végére, hogy "tisztelettel: x.y".


Ha szakmai önéletrajzot kérnek, akkor az szigorúan azt jelenti, hogy CSAK adatokat szabad az önéletrajzba írni. Az egyéb dolgokat a kísérőlevélbe, vagy motivációs levélbe kell írni.


De a neten nagyon jó kis önéletrajz-mintákat találhatsz, mert így hirtelen elég nehéz elmondani. Elég sok mindenre kell figyelni.

2009. febr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
és a nem szakmai önéletrajzba mit írhatok?
2009. febr. 3. 20:57
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Munkára? Ősszel kaptam egyet, ami biztos jó típus, álláskeresési tréningen kapta meg mindenki a tréningvezetőtől, aki ért hozzá. Persze mindenkinek a saját adataival behelyettesítve. Ha gondolod, átküldöm, ha írsz nekem ide: helpyou@anonym.hu
2009. febr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

A nem szakmai önéletrajznál is azt ajánlanám, hogy ne egybefüggő szöveg legyen (tehát ne olyan, amit még a szüleink írtak), ott is pontokba szedd a dolgokat. De pl. itt megteheted, hogy így írod pl. számviteli ügyintézőként végeztem, osztályelső voltam.

Vagy

ilyen-olyan tanulmányi versenyt nyertem.

De beleírhatod azt is, hogy milyen tulajdonságok jellemzőek rád.

De fontos, hogy csak olyan tulajdonságokat, képességeket, tapasztalatokat írjál, amik IGAZak, mert ha rájönnek, márpedig rájönnek az interjún, akkor ajjaj. Főleg igaz ez a nyelvtudásra. Beírod, hogy társalgási szinten beszélsz angolul (ez felsőfokú nyelvvizsgát jelent), akkor könnyen előfordulhat, hogy a HR-es egyik pillanatról a másikra átvált angolra. És ha nem tudsz válaszolni, véged van.

2009. febr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Semmiképp se Europass sablont használj, mert mindenki azt használja, így önéletrajzod nem tűnik ki a többi közül. Nem a fotó a legfontosabb, hanem a tartalom. Az önéletrajz írásnak vannak gerilla módszerei. Szerintem érdemes erről bővebben itt olvasnod [link]

Nekem egyébként annyira bevált, hogy 2 év Gyed után 3 hét alatt sikerült állást találnom, ami azért nem egyszerű dolog. Sok sikert!

2011. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Utolsónak: Feliratkoztam a gerilla önéletrajz hírlevélre, de csak naponta kapok e-mailt, nekem pedig most kellene megírnom az önéletrajzot, tehát tudnál linkeket küldeni a leckékre?
2011. szept. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!