Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi jelenleg egy kezdő...

Mennyi jelenleg egy kezdő közalkalmazotti fizetés, felsőfokú végzettséggel és 1db középfokú nyelvvizsgával?

Figyelt kérdés
(Budapest, Kutatóközpont.)
2011. jan. 24. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá a közalkalmazotti bértáblára. A nyelvvizsgádért nem biztos, hogy adnak pénzt.
2011. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Megtettem, de nem igazán tudom, hogy melyik oszlop, melyik sora vonatkozik rám.

Nyelvpótlékot én úgy tudom, hogy törvényileg meg kell adni. Mint ahogy felsőfokú végzettséggel nem sorolhatnak középfokúnak megfelelő oszlopba.

Persze semmi nem zárja ki, hogy tévedek, nem jogász vagyok.

2011. jan. 24. 19:09
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem sorolhatnak középfokúba, hogyha a MUNKAKÖRÖD csak középfokú végzettséget ír elő.

Nyelvpótlékot megadják (legalábbis nálunk), de csak az angol, a német és a francia számít preferáltnak, a többire felsőfokúval is csak az illetményalap 50%-át kapod. És még ezt se biztos szerintem, hogy megadják minden helyen (a nem preferáltakat).

Én mondjuk kormánytisztviselő vagyok, nem közalkalmazott, nálunk más bértábla van. És asszem nem árulok el titkot azzal, hogy a miénk kedvezőbb.

2011. jan. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megadni a nyelvpótlékot, csak ha a munkáltató úgy dönt, hogy szükséges a munkádhoz. Én 20 éve tanítok közalkalmazottként, és eddig 0 nyelvpótlékot kaptam, jobbról-balról a hajamra kenhetem a két nyelvvizsgámat, amiből az egyik szakmai.
2011. jan. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a 20:00- válaszolóhoz. Bár én még "csak" 6 éve vagyok közalkalmazott de a nyelvvizsgámat nem "értékelik"! Szomorú de ez van! Főiskolai végzettséggel( F fokozattal ) nettó 90 ezer körüli a nettó bér:(
2011. jan. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Térjünk vissza a kérdésre!

NEM középfokú a munkaköröm. Én ilyet nem írtam, csak egy példát.

"Preferált" nyelvtudásom van. De nem tudom mi az az illetményalap.

Kormánytisztviselői állásba én is jelentkeztem tavaly. Akkor 178e + 20eFt nyelvpótlék bruttó bért mondtak az interjún.

Másképp megfogalmazva a kérdést, egy közalkalmazott egy tisztviselőhöz képest mennyivel kap kevesebbet?

Szükséges a munkakörömhöz a nyelvtudás, mivel ahogy írtam ez egy kutatóközpont. Többnyire külföldi cikkeket kell elolvasni és alkalmazni. A jelentősebb szakmai konferenciák is külföldön vannak. Stb.

2011. jan. 25. 08:18
 7/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Diplomával H1 kategória vagy, vagyis 130K bruttó, plusz nyelvpótlék és cafeteria ha ad a munkahely.
2011. jan. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos választ!

Így nagyjából tudom, hogy mire számítsak.


Csak akkor leszek gondban, hogy mit tegyek, ha ide felvennének, mert itt azonnal munkába kéne állnom. Míg voltam egy másik, nem állami helyen, ahol több, mint duplája lenne a fizetés, csak még vagy 3-4 interjú és 2-3 hónap mire eldöntik, hogy kit vesznek föl. Két szék között a pad alá esni pedig nem szeretnék.

Na mindegy... majd lesz valahogy.

Köszönöm.

2011. jan. 25. 14:27
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Úgyis próbaidőre vesznek fel, ha felvesznek. Az meg általában 6 hónap szokott lenni a közigazgatásban. Próbaidő alatt bármikor azonnali hatállyal felmondhatsz (nameg ők is neked), szóval ha bejön a másik hely, akkor egyszerűen dobbantasz tőlük, és már kezdhetsz is a másiknál. És addig is volt kereseted.

Itt csak az lehet a necces, hogy az interjúkat meg tudod-e oldani a másik helyen munka mellett. Azt nem szokták szeretni, ha már rögtön az elején ki akarsz maradozni ilyen-olyan indokokkal (azt meg nyilván nem mondhatod el nekik, hogy állásinterjúra mész, mert akkor meg ők mondanak fel, aztán rögtön keresnek is mást a helyedre).

2011. jan. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát ez az! Amúgy 3 hónap a próbaidő. (És örülök neki, hogy van, mert az előző, legelső munkahelyemről a 3. nap után menekültem el. Többek között a napi 9 óra munkaidő, a hajnali 5-kor kelés, a nem végzettségemnek megfelelő futószalag munka és a napi rendszerességű megalázó motozások, hogy nem lopok-e miatt. Persze dolgozhattam nekik 3 napig ingyen, mert kifizetni nem fogják.)

Majd valószínűleg az alapján döntök, hogy hol milyen a munka, melyikhez lenne inkább kedvem és nem csak muszájból csinálnám. Vagy marad az, amit Te írtál.

2011. jan. 25. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!