Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy szakfordító...

Mennyit keres egy szakfordító Budapesten?

Figyelt kérdés

Úgy értem van e bejelentett fix fizetése?

Jövőre szeretném elkezdeni a tolmács és szakfordító képzést az egyetemen és ezért érdekel a dolog.


2009. febr. 5. 15:35
 1/4 anonim válasza:

Az attól függ. Ha ügyes vagy (jól fordítasz és gyorsan), akkor szabadúszóként nagyon jól kereshetsz.

Nekem tavaly gazdasági (számviteli) szakfordíóként 260-280 bruttót ajánlottak, de az egy elég garasos cég.

Milyen nyelven kezded a szakfordítóit, és hol?

2009. febr. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Angolt szeretném elkezdeni a BME-n. Te hol végeztél?

2009. febr. 10. 12:43
 3/4 anonim válasza:

Én is ott végeztem, csak németen. (Egy éve pedig visszahívtak tanítani. :))

Én csak ajánlani tudom a képzést mindenkinek. Igaz, elég borsos az ára, ha jól tudom, de ha úgy nézed, ha félévente bejön egy-két munka, már megérte.

Az angollal pedig könnyebben el is tudsz majd helyezkedni. Persze, nem elég, ha az ember megszerzni a képesítést, talpraesettnek is kell lenni, meg hajtani a munkákat, a tapasztalatot. De szerintem ez más szakmában is így van, nem elég, ha várja az ember a sültgalambot.

Én természetesen csak a németről tudok pontos információkat, de ha érdekel még valami, vagy valamiben segíthetek, nyugodtan írj!

Egyébként nem tudom, főállásban mennyit lehet vele keresni, de ha "külsősként" fordít az ember, akkor 1,6-3 Ft/leütéssel lehet számolni. (Egy A4 oldal kb. 2500 leütés.)

2009. febr. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok infot meg segítséget:)

Igen, elég drága a képzés, de majdcsak valahogy megoldjuk, mert én is úgy gondolom, hogy utána vissza fog jönni az ára. Úgy gondoltam hogy az elején el kéne helyezkedni egy cégnél, tapasztalatot gyűjteni és utána akár magánban csinálni akár itthon baba mellett:)

Mégegyszer köszi!

2009. febr. 11. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!