Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a különbség a köztisztvisel...

Mi a különbség a köztisztviselő és a közalkalmazott között? Melyik keres többet? Mindegyiknek járnak egyéb juttatások (üdülési csekk, étkezési jegy stb)?

Figyelt kérdés
2009. febr. 6. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szia. én közalkalmazott vagyok. nekünk nem jár üdülési csekk, se egészségpénztár. semmi.étkezési jegyet, kapaszkodj meg, 1400 ft-ot kapok. köztisztviselőknek annyival jobb, hogy félévente, (legalábbis azt hiszem) kapnak kb. 40 ezer ft-nyi ruhapénzt.
2009. febr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Köztisztviselők dolgoznak itt:


minisztériumok

államigazgatási hivatalok

parlament

apeh

országgyűlés

hatóságok (pl. hirközlési, fogyasztóvédelmi)

önkormányzatok


közalkalmazott:

központi költségvetési szervek

közhasznú társaságok

iskolák, óvodák, bölcsödék

kórházak, egészségügyi intézmények


nem lehet általánosságban kijelenteni hogy köztisztviselő vagy közalkalmazott keres-e többet

ugyanis ez adott szervtől nagyon függ ahol dolgzol


nem mindegy hol vagy köztisztvislő

ha önkormányzati ügyintéző vagy fel annyit kapsz mint ha az alkotmánybíróságon, pszáf-nál, parlamentben dolgoznál...

köztisztvislőnél szigorúan le van fektetve ki mennyit keres


közalkalmazottnál is van bértábla de azt ki lehet egésziteni, méghozzá akár háromszorosára is


igy fordulhat elő hogy egy gazdag állami szervnél dolgozó háromszor annyit kap (bruttóban) mint mondjuk egy tanár, vagy egy kulturházigazgató


az, hogy ki kap üdülési csekket stb.-t, tehát béren kivüli juttatást, az megint intézményfüggő

nem kötelező adni!!!


minden attól függ hogy a költségvetési törvényben mekkora pénzösszeget tettek adott szerv mellé


ég és föld lehet a különbség!


tudok olyan közalkalmazottról aki osztályvezető, nyolc ember főnöke és bruttó 170 ezer Ft-ot keres,

és tudok olyan beosztott ügyintéző közalkalmazottról aki egy év gyakorlattal 330 bruttót keres (úgy hogy ő még keveset is kap többihez képest)


tájékozódni kell munkábaállás előtt

2009. febr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Egyértelműen a köztisztviselők keresnek jobban! - egy közalkalmazott:(
2009. febr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
nem egyértelműen, a hosszabb hozzászólás a tényszerű, intézményfüggő. Én köztisztviselő vagyok és ismerek olyan közalkalmazottat, aki nálam többet keres és úgyanannyi a munkatapasztalata, stb, stb. Általánoságban azonban igaz. A 330-es közalkalmazotti helyet meg írjátok már meg, mert átmegyek!
2009. aug. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

330-as közalkalmazotti hely engem is érdekel!!

Hol lehet ennyit keresni??

Én már 100e nettóval is beérném. Minek léptünk be az EU-ba? Hol van a mi minimálbérünk a többitől....

2010. okt. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Wiki linkek


magyar: [link]

angol: [link]


„A közigazgatásban részt vevő, az állami vagy önkormányzati hatalmat megszemélyesítő tisztviselőt köztisztviselőnek nevezzük. A köztisztviselő jellegzetessége az is, hogy állami közhatalmat gyakorol, szemben a közalkalmazottal, aki ezzel nem bír.”

2011. febr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!