Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kell megírni egy...

Hogyan kell megírni egy felmondást, ha nem közös megegyezés alapján történik, azonnali felmondással és a munkáltató szegte meg a szerződést?

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 15:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
elég fontos és sürgős lenne, és még soha nem írtam ilyet, úgyhogy ha valaki tud, akkor kérlek, válaszoljon... köszönöm
2011. febr. 9. 15:18
 2/11 anonim ***** válasza:

XY (anyád neve, születési éved, lakcímed) Akárki KFT.-vel (ügyvezető neve, telephely9 2006.01.02.-én kötött határozatlan időre szóló munkaszerződésemet a mai nappal, 2011.02.09.-el azonnali hatállyal, rendkívüli felmondással felmondom.

Indoklás: Na itt rendesen meg kell indokolni, hogy miért, ellenkező esetben fizethetsz te a munkáltatódnak.

Kérem V.Z.-t (ügyvezető neve), hogy a kilépőpapírjaimat a levelem kézhezvételétől számított 3 napon belül kiadni szíveskedjék. A részemre a mai napig járó aktuális havi munkabérem, valamint a törvény alapján a rendkívüli felmondás miatt a 30 nap felmondási időre járó átlagbérem, valamint az időarányos szabadságom kifizetéséről gondoskodjék.


Tisztelettel: XY

2011. febr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, mi a rendkívüli felmondásod indoka?
2011. febr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

megkérdezheted, nem fizetett 3 hónapja... :( úgyhogy azt gondolom, hogy ez egy elég erős indok

köszönöm, nagyon sokat segítettél

2011. febr. 9. 15:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Rendkívüli felmondás


Bejelentem, hogy a ..... munkáltatóval fennálló munkaviszonyomat rendkívüli felmondással ..... napjával megszüntetem.

Indoklás:...............................

..... napjától munkát nem végzek és munkaviszonyomat megszűntnek tekintem. Rendelkezésre állok a munkaköröm átadását illetően, illetve az általam átvett eszközök leadása érdekében.

Kérem, hogy a felmondási időre járó átlagkeresetet, illetve az engem megillető végkielégítést ..... napján részemre kifizetni szíveskedjék.

Indokolás: ……


Kelt.....

……………………….......

(a munkavállaló)

2011. febr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ah, a nemfizetés csak akkor elégséges indok, ha írtál már neki fizetésre felszólító levelet és az abban szabott határidőt sem tartotta be... Tapasztalat.
2011. febr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
írtam neki és már munkaügyi felügyelőségen is jártam, ők is írtak neki, ennek ellenére nem fizetett, betelt a pohár
2011. febr. 9. 15:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor megfelelő. Tértivevényes ajánlott küldeményként add fel a levelet. El ne felejtsd, hogy a törvény szerint jár 30 napi átlagkereseted a "felmondási időre", amit nem kell ledolgoznod egyáltalán. De a helyi Jogpont irodában ingyenesen segítenek.
2011. febr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget mindenkinek
2011. febr. 9. 15:47
 10/11 anonim válasza:
Nekem minél előbb regisztráltatni kelle magam, mert nem lesz jövedelmem. kényszervállakozóbóllettem ugyanitt alkalmazott. Simán szeretném az átmenetet. Mi legyen, közösmegegyezés?
2011. febr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!