Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakfordítóként szeretnék...

Szakfordítóként szeretnék itthonról dolgozni. Most múlt 7 hós a babám, mennyi esély van rá, hogy tudok mellette minőségi munkát végezni?

Figyelt kérdés
Még 1 év van hátra az egyetemből, aztán meglesz a képesítésem is. De addig is szeretnék elkezdeni tapasztalatot, ismeretséget gyűjteni, na meg a plusz pénz is jól jönne a Gyed mellé. De félek, hogy csak hosszabb határidős fordításokat tudnék elvállalni a gyerek miatt (ha egyáltalán találok ilyet). A pontosságra, minőségre kényes vagyok, szeretném lehetőség szerint a maximumot nyújtani. Otthon dolgozó kismamák tapasztalatait várom.
2009. márc. 9. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hasonlitsd magadat mashoz, mert mindenkinek masok a napjai egy ilyen kis picurral, es mashogy is.

Attol fugg hogy mennyi idod lenne dolgozni, hogy van-e segitseged? Mekkora hazban laktok, mennyi hazimunkat kell vegezned? Mennyi kell tanulnod?

Nagyszulok tudnak vigyazni a kicsire barmikor?

Letudod passzolni a kicsit barmikor hosszabb idore is? Egeszseges, beteges, baratkozos vagy nagyon anyas a kicsi? Sok energiad van? Egy csomo kerdes, amit neked kell megvalaszolnod.

Fozol, mosol, takaritasz, tanulsz...esetleg van bejarono, babysitter is?

De, akarmi is van, probald meg, es majd meglatod. Azzal, hogy megprobalod vesziteni nem fogsz.

Remelem sikerul a munka.

2009. márc. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, jogosak a kérdések... Eddig szinte egész nap csak én voltam vele, elég anyás. Férjem dolgozik, este ér haza. De bízom benne, hogy lassan a nagyszülőknél is hagyhatom pár órára, ha összejön a munka. Valahogy majdcsak megoldjuk. Köszönöm a választ!
2009. márc. 9. 22:34
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Gyed mellett legálisan nem dolgozhatsz.
2009. márc. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%
Hát figyelj, ha szültél egy gyereket, akkor bizony anya vagy, ezen nem tudsz változtatni. Úgy látom, mindenre nagyon kényes vagy, csak a gyerekere nem. Add meg neki az életedből azt a pár évet, ami jár neki, mert nagyon fogod bánni később.
2009. márc. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:

Hát igencsak félreértelmezted a leírtakat és furcsa következtetéseket vontál le belőlük. Szó sincs arról, hogy pont a gyerekemre ne lennék kényes! Természetesen ő az első, és igyekszem neki megadni minden szeretetet és gondoskodást, amit egy anya adhat, eszemben sincs ezen változtatni. De a nők többsége azért más területen is igyekszik szinten tartani, sőt fejleszteni magát, nemcsak saját maga, hanem a családja érdekében is, pláne a jelenlegi gazdasági helyzetben. Ez nem mindig könnyű, de sokan nagyon ügyesen csinálják. Az ő tapasztalataikra voltam kíváncsi.

2009. márc. 28. 11:59
 6/7 anonim válasza:
51%
Lehet, hogy nagyon lerohantalak, az az igazság, hogy én is "nagyon ügyesen" akartam annak idején, de azon vettem észre magam, hogy a gyerek nem az enyém, hanem a nagyszülőké, kimaradta a kapcsolatunkból a meghittség, mert az volt a fontos, hogy minden kötelezettségnek megfeleljek, és minden elvárásnak. Sokan nagyon ügyesek, és mikor ezzel dicsekednek, aki hallgatja, még ügyesebb akar lenni. Aztán csask néz, hogy elszalasztotta a legszebb és legfontosabb éveket a maga és a gyereke életéből. Én már megtapasztaltam, sajnos.
2009. márc. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, nem könnyű okosnak lenni ennyi elvárás mellett. Egyetértek, hogy ne más nevelje a gyerekemet, élvezem minden percét, amit vele tölthetek. De sajnos repül az idő, és próbálok kicsit tájékozódni, mik a kilátások a későbbiekre. Pont a baba miatt lenne jó majd itthon végezhető munkát találni. Talán még nem mostanában, de remélem, sikerülni fog. Boldog babázást!
2009. márc. 31. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!