Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A CNC forgácsoló szakma,...

A CNC forgácsoló szakma, hiányszakma?

Figyelt kérdés
Ezt a szakmát választanám szívesen, de nem tudom mennyire van rá kereslet.
2009. márc. 10. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

a CNC annyira nem. (meg ott, ha beállítanak még egy gépet, akkor nem kell még egy ember, meg mamár egyre több a megmunkáló központ)


a hagyományos forgácsoló, főleg a marós, legfőképpen meg a szerszámmarós (szerszámkészítő) a hiányszakma. (az esztergályos nem, azt szinte a hülye is tud)

2009. márc. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ.

Aztán meglátjuk mi lesz :)

2009. márc. 10. 21:26
 3/11 anonim ***** válasza:

A jó CNC forgácsoló kb. fél óra alatt tud elhelyezkedni.

És elég jól is keres.

2009. márc. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Hát ,igen.A legnagyobb hiányszakma Mo-n.Több Kft azért esett el nagy Unios támogatásoktól ,mert nem tudott összeszedni 10 CNC-esztergályost,ami a pályázat feltétele volt.Jelenlegi fizetésük 300E Ft felett,de eljön az idő,hogy ők szabják meg (HVG infó).
2009. márc. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A CNC esztergályos, akkor tud jól keresni, ha ért a programozáshoz is, tehát nem betanított munkás (zöld gomb-piros gomb). Egy kezdő fizetése 130-140 eFt körül mozog, ennél többet pályakezdőnek nem adnak. Viszont, ha beváltál, akkor értékes ember leszel a cég számára és akkor az a fizetésedben is meg fog látszani. A hagyományos forgácsológépeken dolgozni tudó szakmunkásokat is nagyon keresik, de a fizetésük csak akkor lesz versenyképes, ha értenek az NC/CNC gépekhez is.
2009. ápr. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen közben már én is megtudtam hogy fontos a programozási ismeret.

Ha ehez is értek, akkor már mennyi lehet a nettó fizu kb?

2009. ápr. 11. 12:19
 7/11 anonim válasza:

ÜDVÖZLÖK Mindenkit 53 éves szerszámmarós vagyok .Állás nélkül ,mert megszünt a munka helyem .Önállóan programoztam

10vagy13félevezérést .Fanuc.Bosch,Mitsubishi,Nct,Ferrari,Heidenhain...Megfaragtam márványba a saját fejformámat 3d-ben.Most nincs munkám mert nemtanultam nyelveket.Tanuljatok belöle. Üdv Bélabá

2009. júl. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Béla bá!

Respect ;)

2009. júl. 19. 13:36
 9/11 anonim válasza:
Én kezdő cnc forgácsoló vagyok..és nem tudtam elhelyezkedni vele mert KEZDŐ vagyok...A kezdőket sehol se kedvelik, de ha felvesznek valakit cnc-ben az oltári mázli
2010. szept. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Csak nem azért mert "nincsen tapasztalatod"?

De akkor hol szerezzél tapasztalatot, ha mindenhol azt kérik??

2010. szept. 26. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!